Do Jaworzna trafi 221 elektrycznych rowerów. Nowością będzie wynajem długoterminowy

Rowery miejskie 20 210423 44

Redakcja

21 kwietnia, 2023

Jaworzno jako jedne z pierwszych miast w Polsce wprowadza system roweru miejskiego na wynajem długoterminowy. Z tego typu wynajmu skorzystać będzie mogło 171 mieszkańców. Dodatkowe 50 rowerów na wynajem krótkoterminowy znajdzie się w dwudziestu stacjach bazowych na terenie miasta. 

Firma BikeU, która złożyła ofertę na wykonanie tego zadania, pracuje nad jak najszybszym dostarczeniem wszystkich rowerów do Jaworzna. Wartość zadania wynosi 3 972 123,87 złotych. Po podpisaniu umowy przygotowany zostanie regulamin wynajmu długoterminowego i krótkoterminowego - ustalone zostaną koszty, sposób wyboru kolejności podpisywania umów z mieszkańcami i jej długości.

- Wprowadzenie systemu Jaworznickiego Roweru Miejskiego to kolejny krok, po autobusach elektrycznych i działaniach związanych z elektromobilnością, które nasze miasto wprowadza jako jedno z pierwszych w Polsce – mówi Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert. - Mieszkańcy będą mogli skorzystać z wynajmu długoterminowego, co jest w naszym kraju nowością. 171 rowerów elektrycznych w takiej formie wynajmu wyjedzie wkrótce na jaworznickie ulice. To co wyróżnia dostarczany sprzęt, to wysoka jakość wykonania rowerów i osprzętu.

Z miejskiego roweru elektrycznego będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy, również osoby niepełnoletnie, które spełnią warunki przygotowanego przez miasto i zleceniobiorcę regulaminu. Wszyscy chętni będą mieli również dostęp do całodobowej możliwości skorzystania z usługi czasowego wypożyczenia roweru według obowiązującego cennika.

Rower elektryczny, który zostanie dostarczony do Jaworzna będzie wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48V o znamionowej mocy ciągłej 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h.

rowery elektryczne jaworzno 2023
powiązane artykuły:

Jaworznicki Obszar Gospodarczy
Lokalne 4 kwietnia, 2023

Jaworznicki Obszar Gospodarczy (JOG) to szansa na nowe, przemysłowe otwarcie dla Jaworzna i regio

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.4µg/m3 PM2.5: 13.3µg/m3