Do Gliwic wracają spektakle uliczne

01pawel monsiel

Redakcja

9 lipca 2022

Do Gliwic wraca lubiany przez widzów Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy”. W każdą sobotę lipca będzie można zobaczyć spektakle teatralne najciekawszych artystów ulicznych z Polski i zagranicy.

Ulicznicy rozpoczną się 2 lipca o godz. 16.00 w parku Chopina spektaklem dla dzieci „Przygody Wieśka i Cześka cz. II – Jak Czesiek i Wiesiek znaleźli apetyt” w wykonaniu Teatru Delikates. Drugie przedstawienie (godz. 18.00) to będzie „DROM – ścieżkami Romów” Teatru Migro. Romowie, Cyganie, Kalderasze, Lowarzy, Polska Roma, Bergitka Roma – kultura romska jest bardzo zróżnicowana i ciekawa. Spektakl będzie poetycko-filozoficzną opowieścią o historii Romów, w której oś narracyjną będzie stanowić muzyka.

W kolejną sobotę, 9 lipca, z przedstawieniem dla dzieci „Wielkie Sprzątanie z Panem Pedro i Sisi” wystąpi Hapijama Fun Art. Początek o godz. 16.00 w parku Chopina.

O godz 18.00 warto przyjść na Rynek. Katalońska grupa Kamchatka przygotowała improwizowany spektakl wędrowny. Publiczność będzie podążać za artystami – w nieznane! Osiem postaci, każda dźwigająca swoją walizkę – kim są? Jaką rolę w przedstawieniu odegra publiczność? O tym widzowie przekonają się podczas wyjątkowego spotkania z grupą teatralną z Barcelony.

Pełny program wydarzenia jest dostepny na stronie ulicznicy.pl.

Mishima japan 18july2016cspac

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

27 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.8µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3