Do dąbrowskich szkół nie wróci nauka zdalna?

Thermostat g0c92bf96c 1920

Redakcja

28 września, 2022

Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, odniósł się do galopujących cen ogrzewania, oszczędzania i obaw o zamykanie z powodu zimna przedszkoli i szkół.

Jak zapewnił prezydent miasta, rosnące ceny energii nie zmuszą do zakręcania kurków kaloryferów i posyłania dzieci i młodzieży na naukę zdalną. W miejskich placówkach oświatowych będzie ciepło. 

– W ostatnim czasie sporo słyszycie Państwo o oszczędnościach, które samorządy planują w związku z lawinowo rosnącymi cenami energii. Drastycznie rośnie cena węgla, a w konsekwencji koszty ogrzewania. W związku z tym w rodzicach coraz częściej narastają obawy przed powrotem nauki zdalnej. Rozwiązanie, które wcześniej wymusiła na nas pandemia, teraz miałoby powrócić z powodu niskich temperatur w szkołach i przedszkolach-mówi prezydent Marcin Bazylak. 

-Chciałbym Państwa zapewnić, że nie planujemy oszczędności na ogrzewaniu szkół i przedszkoli. U dostawców ciepła zamówiliśmy odpowiednią moc i jeśli będzie trzeba, zapłacimy większe rachunki za ogrzewanie. Nie wyobrażam sobie ponownego wprowadzenia nauki zdalnej, ponieważ jej skutki z ostatnich dwóch lat odczuwamy do dzisiaj – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

W Dąbrowie Górniczej są 54 placówki oświatowe – przedszkola, szkoły, zespoły szkolno-przedszkolne i zespoły szkół, a także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3