Do Częstochowy wracają miejskie plenerówki. Sprawdź jakie imprezy zaplanowano na ten rok

Rrererered

Redakcja

8 lutego, 2022

Na ten rok Miasto Częstochowa zapowiada trzy duże imprezy w plenerze - Festiwal Frytka OFF w Parku Lisiniec, Dni Częstochowy w dzielnicy Północ za pętlą tramwajową oraz miejski Sylwester na placu Biegańskiego.

Ponieważ sytuacja pandemiczna w kraju – jak i na całym świecie - nie jest jeszcze opanowana, to niestety kultura, podobnie jak inne aspekty naszego życia, cały czas funkcjonować muszą w pewnych ograniczeniach. Akcja powszechnych szczepień pozwala mieć nadzieję, że już niedługo uda się wyjść z tego epidemiologicznego kryzysu i wszyscy będziemy mogli odetchnąć pełną piersią oraz bez ograniczeń korzystać z kulturalnych masowych rozrywek. 

Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Częstochowie zapowiada, w 2022 roku:

    • 25 czerwca powrót Festiwalu Frytka OFF. W Parku Lisiniec po raz kolejny rozbrzmiewać będzie szeroko rozumiana alternatywa. Na dużej scenie spotykają się różne muzyczne gatunki i estetyki oraz sceniczne osobowości – co jak zawsze jest gwarantem doskonałej zabawy. Dzięki unikalnej atmosferze Frytka dorobiła się prawdziwej, ogólnopolskiej marki, a tegoroczna, jubileuszowa edycja z pewnością tylko ją wzmocni.
 
    • 27 sierpnia świętowanie Dni Częstochowy. Święto Miasta to od lat już tradycja świetnych plenerowych koncertów, połączonych z masą mniejszych imprez towarzyszących. Nie inaczej będzie też w tym roku. Nie można tego przegapić, bo tym razem gwiazdą wieczoru będzie powracający na muzyczną scenę zespół T.LOVE.

    • 31 grudnia mieszkańcy spotkają się tradycyjnie na placu Biegańskiego, witając wspólnie Nowy Rok. Sylwestrowa zabawa jest jedną z ulubionych imprez częstochowianek i częstochowian. Także i w tym roku, mieszkańcy mogą liczyć na sporą dawkę tanecznych przebojów, doskonałą atmosferę i przede wszystkim szampańską zabawę.

 

Źródło: UM Częstochowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.9µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3