Dni Wisły pełne wydarzeń [Foto]

160 6

Redakcja

27 czerwca 2022

Koncerty na długo zapadające w pamięć, wręczenie „Trzech Smreków” i nagród sportowych, Piknik Rodzinny, festiwal kolorów, jarmark, Bieg Kelnerów i Mistrzostwa Polski w Grillowaniu – to tylko niektóre wydarzenia, które złożyły się na tegoroczne Dni Wisły. W tym roku po raz pierwszy Dni Wisły odbyły się w czerwcu a nie pod koniec lata, Wisła świętowała 60-lecie nadania praw miejskich.

- Dziękujemy wszystkim za obecność w czasie tych trzech niezwykłych dni. Zaczęliśmy w piątek w nieco bardziej tradycyjnym duchu, była wajeśnica, piękne koncerty kapel regionalnych i obrzęd wiślańskich wianków, który chyba wszystkich zachwycił. W sobotę na rynku odbywały się Mistrzostwa Polski w  Grillowaniu, zorganizowane przez markę Duda i w świetnym stylu wrócił Bieg Kelnerów. Wieczorne występy w amfiteatrze, a zagrali Karolina Kidoń, Patryk Demkowski i Ewa Farna, na pewno na długo zostaną w naszej pamięci. W niedzielę spotkaliśmy się z kolei na rodzinnym pikniku urodzinowym, wszyscy wspólnie świętowaliśmy jubileusz praw miejskich, nie zabrakło animacji dla najmłodszych, gier i zabaw, wspólnego zdjęcia, był też festiwal kolorów a na koniec amfiteatr opanowała muzyka zespołu Tabu – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Przed sobotnimi koncertami w amfiteatrze zostały przyznane Nagrody Miasta Wisła w Dziedzinie Kultury i Sztuki "Trzy Smreki", które otrzymali Gustaw Czyż i Stanisław Cieślar. Podczas otrzymania nagród obaj nie kryli wzruszenia. Jak co roku docenieni zostali też młodzi sportowcy, którzy otrzymali nagrody za osiągnięcia w 2021 roku.

- Każdy z nas buduje i tworzy to miasto, każdy współtworzy jego historię. Miasto jest wspólne. Przez te 60 lat bywały lepsze i gorsze momenty, na tym oczywiście polega życie, ale cieszę się bardzo,  że ciągle jesteśmy w tym wspólnym tworzeniu Wisły razem. Wierzę, że mieszkańcy, tak jak ja, są dumni z naszego miasta. Dziękuję Wam wszystkim za współpracę, za twórcze inicjatywy, za serdeczność, za każdy gest zrozumienia. Dziękuję setkom osób zaangażowanych w życie stowarzyszeń i organizacji, dziękuję przedsiębiorcom, którzy także budują to miasto, dziękuję ludziom, którzy myślą o Wiśle jak o swoim domu. Ta wspólnota myśli i odczuć niech nam przyświeca nie tylko podczas Dni Wisły, ale codziennie. Wierzę, że te 60 lat Miasta Wisła to dopiero początek pięknej podróży – mówił podczas sobotniego koncertu Tomasz Bujok, burmistrz Miasta Wisła.

Wśród wydarzeń, które cieszyły się dużą popularnością był też Bieg Kelnerów, który po latach przerwy wraca do Wisły. Kilkudziesięciu kelnerów i kelnerek wzięło udział w kilometrowym biegu z tacą, a najszybszy i najdokładniejszy okazał się Maciej Łusiński z  Bielska-Białej, drugi był Jeremiasz Bujok z Wisły a trzeci Jacek Mencnarowski z Cieszyna.

Zwieńczeniem Dni Wisły był rodzinny piknik urodzinowy, podczas którego można było  spróbować urodzinowych drinków i torcików, ale przede wszystkim wziąć udział we wspólnym świętowaniu. To jeszcze nie koniec obchodów jubileuszowych w Wiśle – kolejne wydarzenia czekają już w najbliższych miesiącach.

 

Źródło: UM Wisła

7 40

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.5µg/m3 PM2.5: 10.9µg/m3