Dlaczego warto rodzić w Tychach? Szpital Megrez rusza z cyklem spotkań dla przyszłych rodziców

Porodówka w tychach

Redakcja

10 maja 2024

Jak wygląda tyska porodówka od środka? Na czym polega poród w wodzie? Jak dobrze przygotować się do porodu? Szpital Megrez w Tychach rusza z cyklem specjalnych spotkań dla przyszłych rodziców, podczas których dowiedzą się oni wszystkich najważniejszych rzeczy o porodzie. 

Pierwsze z cyklu spotkań odbędzie się w sobotę 11 maja w sali przyszpitalnej szkoły rodzenia o godz. 10:00. Podczas wydarzenia, lekarki z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Megrez poruszą wszystkie najważniejsze aspekty związane z porodem w placówce od przyjęcia pacjentki po moment wypisu. Przyszli rodzice dowiedzą się, jak wygląda opieka w Oddziale oraz Bloku Porodowym, jakie są zasady indukcji porodu oraz jak przebiega moment jego rozwiązania. 

- Chcemy, aby wszystkie przyszłe mamy oraz ojcowie otrzymali od nas kompleksową wiedzę na temat porodu i opieki na naszym Oddziale. Podczas spotkania, rodzice dowiedzą się wszystkich niezbędnych informacji, które pozwolą im podjąć świadomą decyzję o wyborze naszego szpitala jako miejsca porodu. Powiemy m.in. o rodzajach porodu, cięciach cesarskich, szczególnych sytuacjach podczas rozwiązania czy opiece nad noworodkiem. Rozwiejemy także wiele popularnych mitów o porodzie, o których często słyszymy od pacjentek. Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych rodziców! – mówi lek. Ewelina Stawicka-Ociepka, współorganizatorka wydarzenia. 

W trakcie spotkania lekarki odpowiedzą także na pytania i wątpliwości od pacjentek, które już dziś można zgłaszać mailowo na adres perinatologia@szpitalmegrez.pl . Na koniec wydarzenia przewidziano zwiedzanie traktu porodowego, dzięki czemu przyszli rodzice będą mogli od środka poznać kadrę Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz zobaczyć nowoczesne sale porodowe wyposażone w wysokiej klasy sprzęt. 

- Możliwość poznania kadry Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, zdobycia niezbędnej wiedzy o porodzie oraz zobaczenia Oddziału od środka to spełnienie oczekiwań naszych pacjentek. Cieszę się, że nasza kadra po raz kolejny angażuje się w tak niestandardowe działania, których celem jest pokazanie przyszłym rodzicom, że warto wybrać Szpital Megrez jako miejsce porodu. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to wyjątkowe spotkanie już w najbliższą sobotę mówi Mariola Szulc, Prezes Szpitala Megrez w Tychach. 

Spotkania organizowane będą cyklicznie – w jedną sobotę w miesiącu. 

Tyska porodówka, jako jedna z najnowocześniejszych w województwie śląskim (gruntownie wyremontowana w 2021 r.), oferuje również szereg udogodnień podczas porodu, w tym m.in. specjalny pokój dla osoby towarzyszącej, wannę do porodów w wodzie, muzykoterapię, aromaterapię czy worki sako. Co ważne, rodzące doceniają także profesjonalną, zaangażowaną i empatyczną kadrę lekarzy oraz położnych, które wspierają pacjentki na każdym etapie pobytu. Miłym dodatkiem jest powstały niedawno kolorowy mural, który wita wszystkie pacjentki przed wejściem do Oddziału. Namalowany przez znanego śląskiego artystę Wojciecha Walczyka przedstawia kreskówkowe, lecące bociany z małymi dziećmi zawiniętymi w becik. Co więcej, na specjalnie wydzielonej części malowidła świeżo upieczeni rodzice mogą wpisywać imię swojego dziecka oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Warto wspomnieć, że Szpital Megrez z powodzeniem realizuje liczne inwestycje w trosce o komfort i jakość udzielanych pacjentom świadczeń medycznych. W styczniu tego roku otwarto gruntownie zmodernizowany Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, a w lutym zakończył się kompleksowy remont Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

powiązane artykuły:

Pokój dla osoby towarzyszącej 3
Lokalne 21 września 2023

Tyski Szpital Megrez oferuje, jako jeden z nielicznych na Śląsku, specjalną salę, w której w trak

Najlepsza porodówka slask
Lifestyle 5 lutego 2024

Fundacja Rodzić po Ludzku po raz kolejny wyróżniła najlepsze szpitale położnicze w Polsce. Rankin

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3