Dewastacje świątecznych dekoracji w Siemianowicach Śląskich

fot. UM Siemianowice Śląskie

Redakcja

9 grudnia, 2022

W Siemianowicach Śląskich zdewastowano część iluminacji i oświetleń świątecznych zamontowanych w ubiegłym tygodniu w mieście. Sprawa została zgłoszona do organów ścigania.

Na forum portali społecznościowych zamieszczone zostały zdjęcia z choinką przy ul. Kościelnej w Siemianowicach Śląskich, której oświetlenie zostało pozrywane przez nieznanych wandali. 

-Zdjęcie opatrzono niepochlebnymi komentarzami w stosunku do wykonawcy jak i urzędników miasta nadzorujących prace związane ze świątecznym oświetleniem, którym zależy na stworzeniu świątecznego nastroju, a niestety nie mają wpływu na działania wandali w naszym mieście - wyjaśniają urzędnicy.

Sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb.

Niestety, to nie koniec aktów wandalizmu w Siemianowicach Śląskich. 

Jak informuje Wydział Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich, 7 grudnia ok. godz. 20.12 doszło do kolejnej dewastacji elementów zasilających oświetlenie innej choinki, która znajduje się na miejscu fontanny na siemianowickim Rynku. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu, a sprawa również została zgłoszona do organów ścigania.

-Apelujemy do osób, które w tym czasie przebywały w okolicy i były świadkami tego zdarzenia o pomóc w ujęciu sprawców, i kontakt z Komendą Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich lub z Urzędem Miasta - apeluje siemianowicki magistrat.
fot. UM Siemianowice Śląskie

powiązane artykuły:

fot. KMP w Gliwicach
Wiadomości 2 grudnia, 2022

W wielu miastach w kraju trwa montaż dekoracji świątecznych. Nie inaczej było w Knurowie,

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.0µg/m3 PM2.5: 25.2µg/m3