Pogoda pokrzyżowała plany. Demontaż "świecy" na stadionie Ruchu Chorzów opóźniony

IMG 20190726 114843

Redakcja

21 stycznia, 2023

Nie rozpoczęły się zgodnie z planem prace związane z demontażem masztu z oświetleniem na stadionie Ruchu Chorzów. Powodem warunki atmosferyczne.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał zamknąć obiekt. Powód? Pęknięcie w obrębie podstawy jednego masztu z oświetleniem. Musi zostać rozebrany.

- W pierwszej kolejności zostanie zdemontowana instalacja elektryczna i oprawy oświetleniowe. Kolejnym krokiem będzie usunięcie masztu z terenu stadionu. Jednocześnie opracowywany jest plan ustawienia tymczasowej konstrukcji świetlnej. Ma ona zapewnić doświetlenie obiektu, tak aby spełniał normy do przeprowadzania rozgrywek ligowych - informował MORiS Chorzów, zarządca obiektu.

- To kolejna ekspertyza masztów oświetleniowych w ostatnich 20 miesiącach. Pęknięcie powstało zatem bardzo niedawno. Tu nie ma przestrzeni do zastanawiania się czy zawahania. Maszt demontujemy, bo tego wymaga bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających stadion – podkreślał Jarosław Barteczko, zastępca dyrektora MORiS w Chorzowie.

Ruch Chorzów pierwszy mecz ligowy u siebie po przerwie zimowej rozegra 11 lutego. Na ten moment trudno przewidzieć, czy spotkanie odbędzie się przy Cichej. Miasto Chorzów już prowadzi rozmowy z kilkoma samorządami w regionie, by w razie problemów technicznych i związanych z tym ryzykiem opóźnień, mieć możliwość rozegrania kolejnych spotkań ligowych na stadionie rezerwowym.

21 stycznia miały rozpocząć się pracy związane z demontażem jupitera. MORiS znalazł zwyżkę, która pozwala wywieźć pracowników na wysokość 50 metrów. Złożony został też wniosek o zamknięcie pasa awaryjnego i jednego pasa jezdni DTŚ w kierunku Katowic na czas przeprowadzonych prac.

Jednak demontaż słupa z oświetleniem nie rozpoczął się zgodnie z planem. Powodem warunki atmosferyczne. - 
Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie informuje, że ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, prace związane z demontażem wieży oświetleniowej na Stadionie przy ul. Cichej, które miały rozpocząć się w dniu dzisiejszym, zostały przełożone na przyszły tydzień
- informuje MORiS Chorzów.

Tym samym maleją szansę na to, że 11 lutego kibice Ruchu Chorzów zobaczą mecz 1. Ligi na własnym stadionie. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.0µg/m3 PM2.5: 20.5µg/m3