Dawny „Kolejarz” w Katowicach znów będzie tętnić życiem

Kompleks sportowy przy ul Asnyka fot K Kalkowski

Redakcja

28 października 2022

W Katowicach otwarto nowy kompleks sportowy. Teren przy ul. Asnyka, gdzie niegdyś mieścił się stadion „Kolejarz”, znów może służyć mieszkańcom i stać się areną sportowych zmagań i rekreacji.

Kompleks sportowy przy ul. Asnyka 27 jest nowoczesnym stadionem wielofunkcyjnym, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest tu boisko piłkarskie z nawierzchnią syntetyczną, boisko do baseballu z nawierzchnią z trawy naturalnej i mączki, a także dwa boiska do piłki plażowej i boisko wielofunkcyjne. Miłośnicy lekkoatletyki będą mogli korzystać z 5-torowej bieżni z nawierzchnią poliuretanową oraz dodatkowego toru z fragmentem bieżni prostej do biegu na 100 metrów, rozbiegu i skoczni do skoku wzwyż, rzutni do pchnięcia kulą, rozbiegu i skoczni do skoku o tyczce, a także piaskownicy z rozbiegiem do skoku w dal. Na terenie kompleksu umieszczono ponadto strefę street workout oraz ścieżkę rowerową. Co ważne, zastosowane rozwiązania pozwalają tu organizować zawody lekkoatletyczne, a także rozgrywki III ligi piłkarskiej. Dla kibiców powstały trzy trybuny, których łączna pojemność to ponad 500 miejsc, a w budynku zaplecza sanitarno-szatniowego przygotowano przestrzeń dla dziennikarzy prowadzących relacje z organizowanych tu wydarzeń sportowych.

"Stadion przy Asnyka to kolejne miejsce na sportowej mapie Katowic, gdzie mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas. Wielofunkcyjny obiekt jest ogólnodostępny i oferuje szerokie możliwości miłośnikom różnych dyscyplin. Obiekt otwarty jest dla mieszkańców przez cały tydzień, od godziny 6.30 do 21.30. Oczywiście korzystając z kompleksu sportowego należy używać obuwia sportowego. Murawa do piłki nożnej oraz boisko do baseballa - ze względu na specjalną nawierzchnię - wymagają obuwia uzgodnionego z obsługą obiektu" – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Mieszkańcy mogą bezpłatnie i bez wcześniejszej rezerwacji korzystać z bieżni lekkoatletycznej. Wejście na bieżnię będzie odbywało się furtką od strony parkingu. Również ogólnodostępne i bezpłatne są boiska do  koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki. Natomiast w przypadku boiska piłkarskiego i boiska baseballowego (dostępne od 1 listopada) wymagana jest wcześniejsza rezerwacja przez kluby sportowe, stowarzyszenia lub grupy zorganizowane pod numerem telefonu 570 875 780 oraz uiszczenie opłaty według cennika MOSiR Katowice.

Oficjalne otwarcie przyciągnęło nie tylko wielu mieszkańców Katowic, ale także sportowców, którzy swoimi osiągnięciami zapisali się w historii poszczególnych dyscyplin. Wśród nich byli m.in.: Piotr Lisek – wielokrotny medalista mistrzostw świata w skoku o tyczce, Magdalena Stefanowicz – wicemistrzyni Europy w sztafecie 4 × 100 m, Iwona Niedźwiedź – piłkarka ręczna i reprezentantka Polski czy też Aleksander Matusiński – trener lekkoatletyczny prowadzący reprezentację Polski i „Aniołki Matusińskiego”.

Stadion przy ul. Asnyka to kolejna z realizacji miejskiej spółki Katowickie Inwestycje S.A. Uroczyste wbicie łopaty miało miejsce 21 września 2020 roku, a koszt inwestycji wyniósł 40,9 mln zł brutto.

 

Uroczyste otwarcie nowego kompleksu sportowego przy ul Asnyka fot Dariusz Czapla

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.9µg/m3