Dąbrowscy policjanci: Pilnuj drinka w Andrzejki!

Drink 654938 1280

Redakcja

30 listopada, 2019

Specjalny apel zamieścili policjanci na stronie internetowej dąbrowskiej komendy. Wolny czas spędzany w klubach, dyskotekach czy pubach to czas, w którym możemy być narażeni na działania oszustów czy złodziei.

Zadbajmy o swoje portfele, telefony komórkowe, ale przede wszystkim o własne bezpieczeństwo. Dotyczy to w szczególności kobiet, narażonych na podanie tzw. pigułki gwałtu. Stosując się do policyjnych zaleceń unikniesz niebezpiecznych sytuacji”

KMP w Dąbrowie Górniczej

Policjanci radzą by unikać samotnych wyjść do klubów lub w towarzystwie osób nieznanych. Nikt nie jest w stanie stwierdzić, jakie intencje ma nowo poznana osoba. Należy również stosować się do hasła akcji policyjnej „Pilnuj swojego drinka”. Oznacza to, iż jeśli nie ma się kontroli nad tym, co się dzieje z drinkiem, nie należy go później pić. Zakup nowego jest rozważniejszym zachowaniem. Nie powinno się również przyjmować napojów, których przyrządzania się nie widziało. Warto również obserwować barmanów przygotowujących napoje.

CZYTAJ TAKŻE: Ważny apel policjantów do grzybiarzy

W momencie, gdy następują mdłości, zawroty głowy, czy trudności z widzeniem należy zwrócić się o pomoc do zaufanej osoby, bądź zadzwonić na pogotowie. Zabronione jest za to pozostanie w ustronnych, czy ciemnych pomieszczeniach. Nie należy również samotnie wracać do domu, wierząc że spacer na świeżym powietrzu załatwi sprawę. W tak trudnej chwili lepiej mieć u boku kogoś komu można zaufać. Powinno również niezwłocznie udać się do lekarza, by wykonać badania w celu sprawdzenia czy podane substancje nie zagrażają zdrowiu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.2µg/m3 PM2.5: 28.7µg/m3