Czy Slavia Ruda Śląska ma nowego sponsora?

293211511 469879598280683 6709956636501892251 n
Kastelik

Szymon Kastelik

19 lipca, 2022

Slavia Ruda Śląska pozyskała nowego sponsora? Nie do końca. Klub zobowiązał się do promowania Huty Pokój Profile, ale kwestia sponsoringu to na razie tylko obietnica.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Wesoły potwierdził w poniedziałek swój start w wyborach przedterminowych na prezydenta Rudy Śląskiej. Ale swoją aktywność w mieście zwiększył już 2 tygodnie wcześniej. Wszystko po to, żeby powoli budować swój kapitał na wybory, bo jak ogłosił "startuje jako kandydat niezależny". Jednym z jego działań "przedwyborczych" był udział w spotkaniu zarządu KS "Slavia" Ruda Śląska z kierownictwem Huty Pokój Profile oraz przedstawicielami związków zawodowych Solidarność i Sierpień 80, działających w tej firmie. Poseł pochwalił się w swoich mediach społecznościowych, że przy jego udziale klub podpisał z Hutą Pokój Profile umowę o wykorzystaniu obiektu i internetowych kanałów społecznościowych klubu do promocji i reklamy wizerunkowej Huty Pokój Profile.

Czy to oznacza, że jeden z najstarszych śląskich klubów sportowych otrzyma finansowe wsparcie od Huty Pokój Profile należącej do Węglokoksu? Otóż nie. Ponieważ w umowie zaznaczono, że spółka wyraża tylko intencję w kwestii ewentualnego objęcia klubu działaniami sponsorskimi w przyszłości.

Jarosław Latacz, rzecznik prasowy Węglokoksu, potwierdził że spółki grupy Huty Pokój nie sponsorują żadnego klubu. - Wymienione przedsiębiorstwa nie mają aktualnie obowiązujących umów sponsorskich z żadnym klubem sportowym - czytamy w odpowiedzi rzecznika.

Tym samym Slavia zobowiązała się do promowania Huty Pokój Profile, ale na ten moment nie otrzyma żadnego wsparcia finansowego. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3