Czy Andrzej Duda zawetuje "Lex TVN"?

Andrzej Duda prezydent rp

Redakcja

20 sierpnia, 2021

Według nieoficjalnych informacji prezydent Polski może zawetować tzw. Lex TVN. Zapowiedź takiej ewentualności można było odczytać w przemówieniu w trakcie Święta Wojska Polskiego. Duda mówił wówczas m.in. o znaczeniu wolności słowa oraz swobody działalności gospodarczej. Choć znaczący polityk PiS-u twierdzi, że to nadinterpretacja.

Jak pisze "Wprost", ktoś z otoczenia prezydenta stwierdził, że "nawet trudno byłoby sobie wyobrazić, co trzeba byłoby zmienić w tej ustawie, żeby prezydent mógł ją podpisać".

Andrzej Duda miał odmówić spotkania z Jarosławem Gowinem, aby - w przypadku zawetowania ustawy - nie można było stwierdzić, że to takiej decyzji prezydenta namówił lider Porozumienia.

Wedle nieoficjalnych informacji kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości nie dowierza, że prezydent Polski mógłby podjąć decyzję o wecie.

O "Lex TVN" wypowiedział się ojciec prezydenta, Jan Duda. W wywiadzie dla "Super Expressu" powiedział, że jego syn "nie dopuści do likwidacji TVN, bo nie chce ograniczać debaty publicznej i wolności słowa".

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 10.4µg/m3