Przez Polskę przeszedł orkan Eunice. Państwowa Straż Pożarna otrzymała ponad 20 tys. zgłoszeń, chociaż liczba faktycznych interwencji jest trudna do ustalenia. Powodem była awaria numeru 112.
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej do godz. 15:00 w sobotę odnotowała 445 interwencji, w tym 323 zdarzenia związane z silnym wiatrem. Uszkodzonych zostało 57 dachów. Dalsze naliczanie interwencji było niemożliwe w związku z awarią systemu informatycznego w Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
Z powodu licznych zawiadomień doszło do awarii numeru alarmowego 112 w całej Polsce.
Strażacy w całym kraju otrzymali ponad 20 tysięcy zgłoszeń na numery alarmowe oraz odnotowali ponad 2200 uszkodzonych budynków. Niestety, w wyniku silnego wiatry odnotowano cztery ofiary śmiertelne i sześć osób rannych, w tym jednego strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej - informuje Państwowa Straż Pożarna.
Niebezpieczna aura powodująca silne porywy wiatru utrzymuje się na terenie kraju od czwartku 17 lutego 2022 roku. W tym czasie strażacy interweniowali już ponad 40 tysięcy razy.