Częstochowska straż miejska szuka nowych strażników! Jakie warunki należy spełnić?

Smczewa

Redakcja

2 listopada, 2022

Trwa nabór na nowych strażników w częstochowskiej straży miejskiej. Jakie warunki trzeba spełnić?

Do 14 września 2021 roku trwa aktualny nabór i można składać dokumenty w konkursie na stanowisko strażnik miejski w częstochowskiej Straży Miejskiej.

Straż Miejska w Częstochowie prowadzi nabór osób, które chciałby pomagać mieszkańcom miasta. Praca w Straży Miejskiej codziennie przynosi nowe wyzwania. Realizacja zgłoszeń mieszkanek i mieszkańców miasta, podejmowanie własnych interwencji związanych z ochroną spokoju i porządku publicznego, dbanie o ochronę środowiska, pomoc innym osobom w różnych sprawach – to codzienne interwencje strażników miejskich - informuje straż miejska w Częstochowie. 

Jakie warunki należy spełnić? - Aby zostać strażnikiem miejskim trzeba spełnić wymagania niezbędne określone w ustawie o strażach miejskich i gminnych. Kandydat musi: mieć obywatelstwo polskie, skończone 21 lat, korzystać z pełni praw publicznych, posiadać co najmniej wykształcenie średnie, mieć nienaganną opinię, wykazać sprawność pod względem fizycznym i psychicznym, nie może być karany przez Sąd, musi mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Podczas naboru kandydaci zdają m.in. test sprawnościowy, który składa się z biegu na 60 metrów, pchnięcia kulą 4 kilogramową oraz biegu na 400 metrów oraz test humanistyczny i psychologiczny.

Wymagane dokumenty należy składać w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej 80 blok 3 do dnia 14.09.2021 roku do godz. 15:00. Decyduje data wpływu do Straży Miejskiej.

powiązane artykuły:

SP 08 04 2011 c20 08 kwiecien 2011 3000x2000
Lokalne 4 lutego, 2022

Straż Miejska w Bielsku-Białej ogłosiła nabór do swoich szeregów. Aplikacje składać można do 15 lute

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.5µg/m3 PM2.5: 15.8µg/m3