Częstochowa: Zmiany w ruchu drogowym

pixabay.com

Katarzyna Kulyk

17 lutego, 2023

Utrudnienia na drodze rozpoczną się 20 lutego, częstochowski odcinek DK-91 w przebudowie, jakie zmiany ruchu drogowego pojawią się w mieście?

Po przeprogramowaniu sygnalizacji świetlnej oraz dostosowaniu elementów bezpieczeństwa ruchu w pasie drogowym następują pewne zmiany w organizacji ruchu drogowego. Od poniedziałku 20 lutego możliwy będzie wyjazd z ulicy Długiej na wprost w ulicę Bugajską, jednocześnie możliwy będzie skręt w prawo z ulicy Długiej w aleję Wojska Polskiego, który idzie w kierunku Katowic. Wyjazd obowiązywać będzie do odwołania.

- Pozostałe relacje na skrzyżowaniu ,,al. Wojska Polskiego/Długa/Bugajska” pozostają bez zmian. - informuje Urząd Miasta Częstochowa

Zamknięte do odwołania będzie jednak wyjazd z ulicy Rakowskiej w aleję Wojska Polskiego, w kierunku Katowic. Objazd tego zamknięcia prowadzony będzie ulicą Długą.

Autobusy MPK, które kierują się w stronę ulicy Bugajskiej także zostaną skierowane na wspomniany objazd. Linie, których dotyczy zmiana to: 39, 53, 58, 65 i 68 w kierunku Kręciwilka oraz gmin Olsztyn i Poczesna.

powiązane artykuły:

fot. UM Częstochowa
Wiadomości 1 stycznia, 2023

Od 1 stycznia 2023 r. zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej w Częstochowie. Będzie w

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 38.3µg/m3 PM2.5: 29.0µg/m3