Czesi chcieli uprowadzić mężczyznę w Jastrzębiu-Zdroju! Padły strzały!

45 716323 g

Redakcja

18 lipca 2022

Na wniosek jastrzębskich śledczych, sąd tymczasowo aresztował trzech mężczyzn odpowiedzialnych za uprowadzenie 34-latka. Sprawcami byli Czesi w wieku 27 oraz 33 lat. Grozi im kilka lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Jastrzębiu-Zdroju. Trzech mężczyzn napadło rano na 34-latka, który wracał z pracy do domu.

Napastnicy bili go i strzelali do niego z broni pneumatycznej, po czym wciągnęli do samochodu.

Przechodnie, którzy byli świadkami sytuacji, powiadomili mundurowych. Patrole natychmiast ruszyły w poszukiwania skody na czeskich numerach rejestracyjnych. Po paru minutach patrol ruchu drogowego zauważył na ulicy Podhalańskiej skodę, z której próbował wyskoczyć mężczyzna. Mundurowi zatrzymali auto i przy wsparciu innych patroli, zatrzymali trzech podejrzanych. Dotkliwie pobity 34-leteni jastrzębianin został przewieziony do szpitala. Okazało się, że sprawcami tego przestępstwa byli mieszkańcy Czech, dwóch w wieku 27 lat oraz 33-latek. Na podstawie zebranego materiału dowodowego i czynności wykonanych przez jastrzębską prokuraturę, sąd postanowił aresztować całą trójkę. Sprawcom grozi przynajmniej 5 lat więzienia.

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

45 716320

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.3µg/m3 PM2.5: 16.7µg/m3