Część Alei Zagłębia Dąbrowskiego w Dąbrowie Góniczej zamknięta na 3 miesiące. Wyznaczono objazdy

Ytrertyuioiuytr

Redakcja

6 stycznia, 2022

Zamknięcie dla ruchu alei Zagłębia Dąbrowskiego na około 200-metrowym odcinku sprawi, że od 13 stycznia kierowcy będą korzystać z objazdów. Wyjątkiem będą autobusy, które nadal będą obsługiwać przystanek Dąbrowa Górnicza Gołonóg Dworzec PKP.

Zamknięcie alei to kolejny etap budowy nowego układu komunikacyjnego w rejonie stacji w Gołonogu. Najważniejszy element nowych rozwiązań to wiadukt/tunel pod torami i dwa ronda na skrzyżowaniach Parkowej z Wczasową i Uklańskiego z aleją.

13 stycznia na około 3 miesiące zamknięte zostaną obie jezdnie alei Zagłębia Dąbrowskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Uklańskiego (dawna Piecucha) do firmy Guhring.

W trakcie zamknięcie alei budowana będzie kanalizacja deszczowa. Ze względu na głębokie wykopy na wewnętrznych pasach obu jezdni, na zamkniętym odcinku dopuścimy tylko ruch autobusów. Umożliwimy również dojazd do działających w tym rejonie firm”

mówi Zbigniew Kubik, naczelnik Wydziału Inwestycji Drogowych.

W efekcie zamknięcia, do uruchomionego w listopadzie tymczasowego przejazdu przez tory przez ulicę Uklańskiego dojedziemy tylko od strony ul. Piłsudskiego, zaś objazd do alei Zagłębia Dąbrowskiego wytyczony zostanie ul. Uklańskiego, Piłsudskiego i Wybickiego.

Z myślą o kierowcach korzystających z objazdu powstanie przewiązka, która umożliwi przejazd w lewo z ulicy Wybickiego w aleję Zagłębia Dąbrowskiego”

dodaje Zbigniew Kubik.

Po wybudowaniu kanalizacji deszczowej docelowo aleja na zamkniętym odcinku zyska nową podbudowę i nawierzchnię. W kolejnym etapie budowane będzie rondo na skrzyżowaniu z Uklańskiego.

Budowie nowego układu drogowego towarzyszy budowa nowego układu torowego: przy budynku dworca powstaje już peron nr 2, peron nr 1 powstanie od strony ul. Parkowej. Obie strony połączy przejście podziemne pod torami, a w miejscu starego peronu powstanie rezerwa pod dwa tory kolei metropolitalnej.

Warte 67,5 mln zł wszystkie prace w Gołonogu – zlecone firmie Nowak-Mosty – mają się zakończyć w grudniu 2022.

 

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Hgfftgyhujkijuhygf

powiązane artykuły:

Aleja1 1536x810
Lokalne 25 stycznia, 2022

Jedna z dwóch przebudowywanych jezdni alei Zagłębia Dąbrowskiego w czwartek 27 stycznia zostanie cał

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.3µg/m3 PM2.5: 17.1µg/m3