Czeladzianie wybierają inwestycję 30-lecia. Dziś ostatni dzień głosowania!

30 inwestycji w Czeladzi na 30 lecie samorzadu
Jakub Kuzdzal foto autorzy

Jakub Kużdżał

14 czerwca 2020

Termomodernizacja budynku Urzędu Miasta, rewitalizacja parków, remonty kamienic i budynków pokopalnianych a także tereny inwestycyjne dające miastu ogromne wpływy podatkowe. To tylko niektóre pozycje na licie 30 inwestycji, z których jedna głosami mieszkańców zyska miano tej najważniejszej w 30-letniej historii samorządu. Dzisiaj o północy zakończy się możliwość głosowania.

Z okazji obchodów 30-lecia samorządu ogłosiliśmy konkurs na inwestycję 30-lecia. Wybraliśmy i poddaliśmy pod głosowanie naszym zdaniem 30 największych i najważniejszych inwestycji zrealizowanych albo właśnie realizowanych w minionym 30-leciu - Napisał na swoim profilu Zbigniew Szaleniec.

Wiele działo się w naszym mieście pomiędzy 1990 a obecnym 2020 rokiem. Jeśli wrócić pamięcią do początku lat 90. XX wieku z łatwością można dostrzec, że kolejni włodarze miasta: Eugeniusz Bliźnicki, Zygmunt Machnik, Kazimierz Jakóbczyk, Marek Mrozowski, Teresa Kosmala i urzędujący drugą kadencję z woli mieszkańców burmistrz Zbigniew Szaleniec oraz radni rady miejskiej wszystkich kadencji samorządu uczynili sporo, by nadać miastu nowy kierunek rozwoju - czytamy na stronie miasta.

Wśród wybranych pozycji na które można oddać swój głos znajdziemy min. Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia", Kopalnię Kultury i nowy plac V. Viannaya na Piaskach, Osiedle Piłsudskiego i Strefę Aktywności Rodzinnej, Park Grabek, Park Kościuszki, Park Prochownia na Piaskach, budynek Urzędu Miasta wraz z otoczeniem czy inwestycję w postaci wpływu do budżetu Miasta Czeladź 46 mln zł (wielkość dwóch ówczesnych rocznych budżetów miasta) za zakup gruntów przez niemiecką firmę METRO pod budowę Centrum Handlowego M1.

Liderem na teraz jest Park Grabek - rewitalizacja akwenu wodnego wraz z otoczeniem, na który swój głos zdecydowało się oddać ponad 30% głosujących. 

Dziś przypada ostatni dzień głosowania. Mieszkańcy mogą już tylko do północy wejść na stronę internetową miasta i oddać swój głos na jedną z 30 inwestycji, która ich zdaniem najbardziej zmieniła oblicze miasta. 

Bezpośredni link do głosowania można znaleźć TUTAJ. 

FOTO: www.facebook.com/ZbigniewSzaleniec

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3