Czas oczekiwania na odbiór węgla w Budryku to koniec grudnia

Budryk

Redakcja

11 września, 2022

Jastrzębska Spółka Węglowa wprowadziła zmiany w systemie sprzedaży orzecha w kopalni Budryk. Zaprzestaje wydawania numerków. Natomiast sprzedaż będzie się odbywać od 6:30 do 14:30.

Zmiany w sprzedaży węgla "orzech" w kopalni Budryk wchodzą w życie od 12 września. Jak informuje JSW, wstrzymane zostanie wydawanie numerków. - Aktualnie wydano ponad 3000 numerków (tylko w ostatnim tygodniu wydano ich ponad 1000), w związku z tym czas oczekiwania na odbiór węgla wydłużył się do końca grudnia br. Po obsłużeniu klientów z wydanymi już numerkami, kopalnia powróci do ich wydawania. Informacja o wznowieniu wydawania numerków pojawi się na stronie internetowej www.jsw.pl - informuje JSW.

Pozostałe warunki sprzedaży dla tych, co otrzymali swój numerek, pozostaną bez zmian. -  Zakupu dokonuje się bezpośrednio w kopalni Budryk w Ornontowicach. Kierowca, którego dane zostały podane przy wcześniejszej rejestracji, przyjeżdża po umówiony węgiel. Samochód wjeżdża na wagę, gdzie wydawane są dokumenty i przechodzi się do płatności. Można jej dokonać gotówką lub za pomocą tzw. szybkiego przelewu. To ostatni etap związany z zakupem węgla - dodaje JSW.

Każdy kupujący może zaopatrzyć się w trzy tony. Maksymalnie dziennie sprzedawane będzie 180 ton surowca. Spółka przypomina, że zajmuje się produkcją węgla koksowego stosowanego w produkcji stali. Jednak z powodu trudnej sytuacji na rynku, zdecydowała się uruchomić produkcję węgla sortyment Orzech, którego dzienna produkcja wynosi do 180 ton.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.1µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3