Czarzasty otwiera biuro poselskie w Zawierciu. Na rok przed końcem kadencji

Czarzastytychy
Kastelik

Szymon Kastelik

14 września, 2022

Włodzimierz Czarzasty otwiera kolejne biuro poselskie na terenie okręgu wyborczego nr 32, z którego startował w 2019 roku. Rok przed zakończeniem kadencji uznał, że chce być jeszcze bliżej mieszkańców Zawiercia.

W wyborach parlamentarnych Włodzimierz Czarzasty był "spadochroniarzem" Lewicy w okręgu 32, który obejmuje Zagłębie Dąbrowskie i powiat zawierciański. Miał dopilnować tego, że jego ugrupowanie ponownie uzyska dobry wynik w miejscu, gdzie Lewica zawsze cieszyła się dużym poparciem. I tak też się stało. Lewica otrzymała w tym okręgu 21,90 proc. głosów. (prawie dwa razy więcej niż w skali całego kraju).

Włodzimierz Czarzasty zdobył 31244 głosów i naturalnie dostał się do Sejmu, gdzie pełni funkcję wicemarszałka. I chociaż nic więcej nie łączy go z Sosnowcem czy Dąbrową Górniczą,  to co jakiś czas można spotkać Czarzastego w tych miastach. Swoje biuro poselskie uruchomił także w Jaworznie.

Teraz media w regionie otrzymały zaproszenie na otwarcie czwartego biura poselskiego Czarzastego. Na rok przed końcem kadencji wicemarszałek uznał, że musi być jeszcze bliżej mieszkańców Zawiercia i powiatu zawierciańskiego. Jeden z liderów Lewicy otwiera swoje biuro przy ul. 3 maja. - Funkcjonowanie Biura Poselskiego na terenie Zawiercia przyczyni się do lepszej komunikacji i współpracy z mieszkańcami z terenu Zawiercia i powiatu zawierciańskiego. Biuro będzie miejscem spotkań z mieszkańcami, organizacjami społecznymi i osobami / podmiotami zainteresowanymi współpracą - czytamy w zaproszeniu. 

W powiecie zawierciańskim na Czarzastego w 2019 roku zagłosowało 4660 osób, a w samym Zawierciu 2422. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.6µg/m3 PM2.5: 17.6µg/m3