Czarnek odwołał dyrektor odpowiedzialną za podstawy programowe!

Mid 20a19034

Redakcja

19 października 2020

Pierwszą decyzja kadrową nowego ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka jest odwołanie dyrektor Departament Podręczników, Programów i Innowacji MEN - poinformował w poniedziałek portal wPolityce.pl.

"Portal wPolityce.pl ustalił, że pierwszą decyzję kadrową prof. Przemysława Czarnka, nowego ministra edukacji i nauki było odwołanie dyrektor departamentu, Aliny Sarneckiej, odpowiedzialnej między innymi za podstawy programowe i treści zawarte w podręcznikach. To czytelny sygnał dla środowiska oświatowego, które domagało się zmian w tym zakresie - mówi nam osoba z bliskiego otoczenia nowego ministra" - poinformowano na portalu.

Jak czytamy, nazwisko Sarneckiej wielokrotnie pojawiało się "w kontekście kontrowersyjnych treści w podręcznikach i programach nauczania". 

Media informowały, że w jednym z podręczników do nauki języka francuskiego wykryto aż 600 błędów. W ministerstwie mówiło się też od dawna, że resort niedostatecznie walczy z niebezpiecznymi treściami znajdującymi się w programach nauczania. Szczególnie kontrowersyjne były treści lewackie oraz te, które kojarzone są z ideologią LGBT

wPolityce.pl.

Poinformowano też, że minister edukacji i nauki rozpoczął swoje urzędowanie od złożenia hołdu i kwiatów pod tablicą upamiętniającą przesłuchiwanych i zamordowanych przy Al. Szucha 25, gdzie w czasie wojny mieściła się siedziba Gestapo. Wieczorem Czarnek ma uczestniczyć w uroczystościach upamiętniających bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.8µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3