Czarnek o protestach: mamy do czynienia z lewackimi rewolucjonistami

20a24343

Redakcja

25 października 2020

Dziś widać różnicę między manifestowaniem pokojowym, jak miesięcznice, a demonstracjami z wulgarnymi hasłami na transparentach - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek o protestach przeciw wyrokowi TK. W demokratycznym państwie nie może być miejsca dla lewackich rewolucji - stwierdził.

W niedzielę w TV Republika Czarnek był pytany o styl manifestacji i udział w nich pracowników uczelni, a w tym kontekście o to, że na jednym z nagrań z protestów umieszczonych w mediach społecznościowych prof. Uniwersytetu Szczecińskiego powiedziała: "Nie mam nic mądrego do powiedzenia. I nie, jak profesorka, tylko jak kobieta powiem: Jeb..ć i wypi..lać".

Mamy do czynienia z lewackimi rewolucjonistami, trzeba wprost nazywać rzeczy po imieniu. Dla lewackich rewolucji w państwie demokratycznym miejsca być nie może

skomentował Czarnek.

Dodał, że protesty są ważnym elementem demokracji, ale w warunkach epidemii brak odpowiedzialności protestujących musi się spotykać z odpowiedzią ze strony państwa.

Po stronie lewicowo-liberalnej, wręcz lewackiej, mamy do czynienia z rewolucją i totalitaryzmem, chamstwem na niebywałą skalę. Wyobraźmy sobie, żeby posłowie PiS szli za takim transparentem z tak wulgarnym hasłem, z jakim chodzili manifestanci w piątek czy sobotę. Ale przyjęło się, że tej stronie liberalno-lewicowej wolno, w imię wolności, demokracji. Nam, stronie zdecydowanie większościowej, bo zdecydowana większość Polaków ma poglądy wolnościowe, nie wolno - trzeba trzymać się poprawności politycznej, tolerować wszystkie zachowania. Naszych zachowań oni nie tolerują

mówił szef resortu edukacji i nauki.

Dodał, że dzisiaj wszyscy widzą różnice między manifestowaniem pokojowym, jak "protesty przeciwko kłamstwu smoleńskiemu", w obronie Telewizji Republika czy miesięcznice smoleńskie, "z modlitwą na ustach, bez wulgaryzmów, bez obscenicznych zachowań", a demonstracjami z wulgarnymi hasłami na transparentach.

Źródło: PAP

powiązane artykuły:

Senatczarnek
Wiadomości 5 lutego 2022

Senat, w którym minimalną przewagę ma zjednoczona opozycja, odrzucił w piątek nowelizację prawa oświ

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3