Collins w Zagłębiu Sosnowiec. "Interesuje mnie pakiet większościowy"

Rafalcollins

Redakcja

23 stycznia, 2024

Rafał Collins zaprezentował się na specjalnej konferencji prasowej Zagłębia Sosnowca. Razem z prezydentem miasta Arkadiuszem Chęcińskim tłumaczyli powodu podjętych decyzji w ubiegłym tygodniu. - To nie jest mój kaprys. Mam więcej do stracenia niż zyskania. Chcę być tego częścią - stwierdził Rafał Collins. 

Rafał Collins nabył niecały procent akcji Zagłębia Sosnowiec, a dokładnie 0,74 proc. Przedsiębiorca i gwiazda TVN-u wziął na siebie odpowiedzialność za pion sportowy klubu. Decyzja ta zszokowała m.in. kibiców Zagłębia, którzy nie rozumieli, dlaczego osoba niezwiązana do tej pory z piłką nożną i z takim małym udziałem, ma decydować o najważniejszych sprawach klubu. 

Collins nie chciał czekać i zaczął działać. W ubiegłym tygodniu poinformował, że nowym trenerem został Białorusin Aleksandr Chackiewicz, który zastąpił Artura Derbina - dotychczasowemu trenerowi zaproponowano stanowisko dyrektora Akademii Zagłębia. Chackiewicz to były trener Dynama Kijów i reprezentacji Białorusi. 

Collins chce kupić większościowy pakiet akcji

Aby wyjaśnić wszystkie nieporozumienia i domysły, klub zorganizował 22 stycznia konferencję prasową z udziałem Rafała Collinsa i prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego.

- Po sprzedaży moich udziałów w moim przedsiębiorstwie motoryzacyjnym. Szukałem możliwości biznesowym. Piłka nożna jest mi bliska, Zagłębie Sosnowiec jest klubem z bardzo dobrą infrastrukturę i z piękną historią. Wziąłem się tutaj stąd, że nadarzyła się okazja - poinformował Collins, który podkreślił, że nie była to przypadkowa decyzje i od dłuższego czasu zastanawiał się wraz ze swoimi doradcami nad "wejściem" do Zagłębia Sosnowiec. 

W sieci pojawiły się nieoficjalne plotki o powiązaniach Collinsa z ukraińską agencją ProStars Vadima Shabliiego.

- Było bardzo dużo domysłów, większość z nich niezgodnych z prawdą. O jeżeli chodzi o moją współpracę z agencją ProStars, to nie jest tak, że jest jakiś wagon wschodniego kapitału, który teraz przychodzi do Zagłębia Sosnowiec. Absolutnie tak nie jest. Reprezentuję swoje interesy. Będę dobierał sobie współpracowników według własnego uznania, ale zrobię to dopiero, jeżeli uda mi się wygrać przetarg - skomentował Collins, który jednak nie ukrywał faktu, że agencja interesuje się Zagłębiem. - To agencja menadżerska w pierwszej topowej trójce w Europie. Należy się cieszyć, że tego typu ludzie są teraz w okręgu zainteresowań. Zagłębie Sosnowiec jest w bardzo trudnej sytuacji i ściągnięcie piłkarzy tutaj wiąże się z tym, że musimy spowodować to, że piłkarze wierzą w ten projekt - dodał Rafał Collins.

Biznesmen i celebryta potwierdził również, że zamierza nabyć większość udziałów w Zagłębiu Sosnowiec.

- Chciałem zakupić większościowy pakiet akcji, niestety nie było takiej możliwości, bo musi się to odbyć na drodze przetargu - poinformował.

Kiedy przetarg?

Aby miasto Sosnowiec odsprzedało pakiet większościowy udziałów w klubie, musi odbyć się przetarg. Prezydent miasta Arkadiusz Chęcińskie stwierdził, że miasto przygotowało raporty finansowe nie tylko dla Rafała Collinsa. Kiedy ruszy procedura?

- Będzie to na przełomie lutego i marca - poinformował Chęciński. Prezydent Sosnowca przyznał, że miasto będzie wspierać klub podobnie jak w ubiegłym roku, aż do wyłonienia nowego właściciela i pozyskania możliwych inwestorów. 

- Taką samą kwotą, jak w roku ubiegłym. Nic się nie zmienia w tym temacie - skomentował Chęciński.


fot. screen Zagłębie Sosnowiec

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3