Cmentarze do zamknięcia na 1 listopada? Ministerstwo nie jest pewne decyzji

Csm tea lights 2611196 1280 c77071f94e

Redakcja

27 października, 2022

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówi, że powinniśmy rozłożyć wizyty na cmentarzach na 2 tygodnie. I choć dodaje, że raczej nie zostaną zamknięte, to apeluje by zapomnieć o tradycyjnie obchodzonej pamięci o naszych zmarłych.

Pytany o to, czy rząd wprowadzi dodatkowe obostrzenia związane ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych powiedział, że "na pewno zamknięcie cmentarzy to nie jest rzecz, którą byśmy chcieli".

Jestem przekonany, że to nie nastąpi. To, co możemy robić, to apelować do wszystkich osób, by rozłożyć te wizyty na grobach naszych najbliższych. To święto, do którego jesteśmy przywiązani. Czasem jedziemy przez pół Polski na groby naszych bliskich. Dlatego rozłóżmy to w czasie. Nie róbmy tego w sobotę, niedzielę, poniedziałek. Rozłóżmy to na tydzień, dwa”

zaapelował

Dodał też, że odwiedziny grobów najbliższych powinny odbywać się przy zachowaniu wszystkich zasad sanitarnych. Przypomniał, że chodzi o to, byśmy kontaktowali się z jak najmniejszą liczbą osób. Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest 1 listopada, w tym roku przypada w niedzielę.(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3