Ciepła zupa, herbata i kołdry. Strażnicy miejscy nocą pomagali bezdomnym

Pomoc bezdomym

Redakcja

8 stycznia, 2024

Częstochowscy strażnicy miejscy kontrolowali z niedzieli na poniedziałek pustostany i wspólnie ze streetworkerami rozdawali osobom bezdomnym ciepłe pożywienie, gorącą herbatę i kołdry.

Okres zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych. Z niedzieli na poniedziałek strażnicy miejscy wspólnie ze streetworkerami kontrolowali pustostany i inne miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne i rozdawali ciepłe pożywienie, gorącą herbatę, a także kołdry jeśli ktoś potrzebował. Bezdomni informowani byli też, że mogą skorzystać z ogrzewalni i noclegowni, a w trakcie dnia z miejsc, gdzie wydawana jest żywność.

W trakcie działań, które były prowadzone w godz. 18-2 dokonano kontroli 36 miejsc, gdzie najczęściej przebywają osoby bezdomne. Strażnicy miejscy i streetworkerzy zastali 45 osób, którym wydano 45 porcji gorących posiłków. 6 osób otrzymało też kołdry - relacjonuje częstochowska straż miejska. 

Akcja „Zima” – która obejmuje właśnie takie działania – jest organizowana przez Partnerstwo Lokalne na rzecz przeciwdziałania bezdomności na terenie Gminy Miasta Częstochowy, a koordynowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Gorący posiłek przygotowuje Adullam. W skład patroli oprócz funkcjonariuszy Straży Miejskiej wchodzą też streetworkerzy z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej oraz Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy ,,AGAPE”. 

Najbliższe prognozy nie są optymistyczne. Działania będą prowadzone przez strażników miejskich przez najbliższe dni.


powiązane artykuły:

Cieplobus
Lokalne 7 stycznia, 2024

Zima wróciła do województwa śląskiego i to na poważnie. Najbliższe dni to przede wszystkim bardzo

fot. pixabay.com
Lokalne 9 lutego, 2023

W nocy ze środy na czwartek częstochowscy strażnicy miejscy ponownie pomagali osobom bezdomnym i

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3