
Jak wyglądałyby herby polskich miast w tęczowej kolorystyce? Czy ich włodarze oraz mieszkańcy oburzyliby się z takiej przeróbki?
Stowarzyszenie Miłość nie wyklucza opisało historię 16-letniego Janka. Według przedstawionej historii, chłopak opublikował w Internecie herb małopolskiego miasta Jordanowa po przeróbce. Zmiana polegała na zmienieniu tła na kolor tęczowy. Burmistrz Jordanowa miał być niezadowolony z tego faktu i zgłosić sprawę na policję. Poniekąd potwierdza to oficjalny komunikat na stronie miasta.
W związku z licznymi zapytaniami oraz publikacjami w mediach społecznościowych w przedmiocie przeprosin dotyczących użycia Herbu Miasta Jordanowa, opublikowanych w dniu 24.02.2020 r. oświadczam, iż żaden pracownik Urzędu Miasta Jordanowa, bądź osoba trzecia nie miała wpływu zarówno na fakt oraz treść opublikowanych przeprosin. Zgodnie z moją najlepszą wiedzą wyżej wskazane oświadczenie posiada charakter spontaniczny i w pełni pozostawało podyktowane nieprzymuszoną wolą osoby, która była jego nadawcą.
Jednocześnie, potwierdzam fakt podjęcia stosownych czynności, w związku z wykorzystaniem Herbu Miasta Jordanowa w sposób niezgodny z postanowieniami Uchwały Rady Miasta Jordanowa z dnia 26 września 2013 r. w sprawie zasad używania Herbu Miasta Jordanowa nr XXVIII/217/2013.
Niezależnie od powyższego, informuję, że Miasto Jordanów nie podjęło żadnych kroków w kierunku podjęcia tzw. „uchwały przeciwko ideologii LGBT”, w tym w szczególności Rada Miasta Jordanowa nigdy nie podjęła stosownej uchwały w tym zakresie. ”
Burmistrz Miasta Jordanowa
Andrzej Malczewski
CZYTAJ TAKŻE - Ślązacy jak LGBT niedostrzegani
Taka reakcja zdziwiła działaczy stowarzyszenia Miłość nie wyklucza. Postanowili pójść o krok dalej i wesprzeć 16-latka. Na swoim profilu facebookowym opublikowali grafikę z 36 herbami miast z całej Polski, które zostały przerobione na wzór symbolu środowiska LGBT. W zestawieniu pojawiły się m.in. herby Katowic oraz Chorzowa.
Podobają się wam takie herby śląskich miast? Czy w naszym regionie osoby z środowiska LGBT mogą czuć się swobodnie i bezpiecznie? Piszcie w komentarzach.