Chciał podwoić majątek, a stracił wszystkie oszczędności

Pexels roger brown 11279904

Redakcja

16 października, 2022

Co rusz możemy się natknąć na ogłoszenia dotyczące inwestycji w kryptowaluty. Obiecują nam one podwojenie oszczędności szybko i bezpiecznie, jednak i tu można natknąć się na oszustów. To niestety spotkało mieszkańca Rudy Śląskiej, który zgłosił się na policję po tym, jak stracił 36 tys. złotych.

Inwestycje w rynki krypto walut święcą triumfy popularności, coraz więcej osób z nich korzysta i zachwala. Jednak ponieważ jest to rynek nowy, trzeba poświęcić czas żeby zrozumieć system jego działania i sprawdzić, które formy inwestycji są bezpieczne oraz przez jakie strony czy aplikacje inwestować. 

Policjanci informują, że niestety zgłasza się do nich coraz więcej osób oszukanych na krypto walutach.  Mężczyzna z Rudy Śląskiej zgłosił się na komisariat po tym jak chciał podwoić swoje oszczędności i nawiązał kontakt z firmą brokerską, która miała pomóc mu w inwestowaniu na rynku kryptowalut. Szybko okazało się, że zamiast podwojenia swoich oszczędności, stracił on wszystko co chciał zainwestować, czyli 36 tysięcy złotych. Niestety prawdopodobnie już nie odzyska tych pieniędzy, bo takie firmy trudno namierzyć i wyegzekwować sprawiedliwość. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3