Chciał okraść księdza i groził mu bronią. Teraz jemu grozi 12 lat więzienia

64 720915

Redakcja

19 sierpnia, 2022

43-latek z Zabrza podał się za kuriera, ale zamiast przekazać księdzu paczkę, wyciągnął rewolwer. Jednak z planów kradzieży nic nie wyszło, bo ksiądz zachował zimną krew i oświadczył, że nie ma żadnych kosztowności, a w budynku jest też gospodyni.

43-latek z Zabrza przyszedł wczoraj na parafię z paczką. Obecny na miejscu ksiądz pomyślał, że jest to pracownik firmy kurierskiej i wypuścił go do środka. Po chwili jednak mężczyzna wyciągnął rewolwer i zażądał wydania pieniędzy, pytając jednocześnie, czy na parafii są obecne inne osoby. Kiedy duchowny oświadczył, że nie ma żadnych kosztowności, a w budynku jest jeszcze gospodyni, mężczyzna rzucił się do ucieczki.

W pościg za nim ruszył ksiądz, który po chwili ujął mężczyznę, powiadamiając również o wszystkim policjantów. Gdy na miejsce przyjechali mundurowi z I komisariatu, zatrzymali 43-letniego mieszkańca Zabrza. Jak informuje policja, sprawca był już wcześniej notowany. Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia, a o jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.8µg/m3 PM2.5: 34.1µg/m3