Charytatywny mecz w hokeja na bytomskim lodowisku. Zbiórka dla 1,5-rocznego Dominika

D4 N 8475 kopia

Redakcja

18 września, 2023

W minioną sobotę na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów komplet widzów obserwował charytatywny mecz Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną TVN24. Wcześniej kibice oglądali prezentację drużyn hokejowych Polonii Bytom. 

A wszystko dla 1,5-rocznego Dominika, na którego leczenie został przekazany dochód z meczu. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Petralana. Cierpi na FEVR – witreoretinopatię wysiękową, która powoduje odwarstwienie siatkówki oka. W jego przypadku odwarstwienie wystąpiło zarówno w lewym, jak i prawym oku. Rodzina zebrała już pieniądze na operację w Stanach Zjednoczonych i obecnie potrzebuje pieniędzy na wizyty medyczne i rehabilitację.

W charytatywnym spotkaniu wystąpili m.in. jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski, były bramkarz reprezentacji Polski Mariusz Kieca, aktorka Julka Wróblewska, aktor Bogdan Kalus, generał Roman Polko, utytułowany łyżwiarz figurowy Mariusz Siudek, legendarny panczenista Paweł Zygmunt, satyryk Adam Grzanka, tancerz Jan Kliment, radiowcy Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek oraz prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i zastępca prezydenta Adam Fras. Na lodowisku zobaczyliśmy też prezydenta Bytomia, Mariusza Wołosza oraz tatę 1,5-rocznego Dominika. 

- To cieszy, że tyle osób, w tym mnóstwo dzieciaków i młodzieży, przyszło na mecz i głośno nas dopingowało. Bardzo fajnie, że udało się nagłośnić akcję charytatywną – zaznaczał Czerkawski.

Specjalną atrakcję dla najmłodszych przygotował Paweł Kobyliński z firmy HH Poland, która w poprzednich edycjach organizowała zbiórki maskotek m.in. dla dzieci ze śląskich szpitali. Każdy dzieciak do ósmego roku życia, który przyszedł na mecz, otrzymał misia – Pawełka. Maskotki były również do kupienia podczas wydarzenia. Dochód z ich sprzedaży także zostanie przekazany na leczenie małego Dominika.

Mecz zorganizowali Miasto Bytom i Województwo Śląskie; sponsorami byli Koksownia Bytom i Paweł Kobyliński, prezes HH Poland, a organizatorami Fundacja Petralana i Polonia Bytom.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 3.8µg/m3