Centrum Dystrybucyjne ACTION w Bieruniu zostało otwarte

Depenbrock Polska Bierun 43 Easy Resize com

Redakcja

13 lutego 2022

Holenderska sieć ACTION otwarła w Bieruniu swoje Centrum Dystrybucyjne. Obiekt o powierzchni 60 800 m2, zlokalizowany przy ulicy Logistycznej, obsługuje około 90 sklepów ACTION w południowej Polsce. Docelowo ma obsługiwać ich około 200. Centrum planuje w najbliższym czasie zatrudnić około 200 osób.

Oficjalne otwarcie centrum odbyło się 9 lutego. W konferencji prasowej poprzedzającej uroczystość wzięli udział: burmistrz Bierunia Krystian Grzesica, dyrektor generalny sieci dyskontów Action w Polsce Sławomir Nitek oraz Joost Bous - Supply Chain Director w firmie ACTION. 

To drugie centrum dystrybucyjne holenderksiej sieci w Polsce i pierwsze poza granicami Holandii, które w całości będzie obsługiwane przez firmę ACTION. Inne centra dystrybucyjne poza są obsługiwane przez dostawców usług logistycznych”

wyjaśniał Joost Bous.

- Centrum działa od października ubiegłego roku i ten czas już utwierdził nas w przekonaniu, że to była dobra decyzja, by właśnie tutaj je ulokować. Miejsce jest świetnie skomunikowane z węzłami autostradowymi, jest dobre połączenie zarówno z północą Polski jak i z Czechami, a do tego są tu ludzie z odpowiednim wykształceniem, kwalifikacjami i nastawieniem oraz dobry klimat inwestycyjny.

To nowoczesna przyjazna środowisku konstrukcja. Wyjątkowy budynek, który może być chlubą Bierunia”

podkreślał Sławomir Nitek, dyrektor generalny ACTION w Polsce. 

Dokonaliśmy szeregu adaptacji terenu, żeby zbudować to centrum w jak najbardziej ekologiczny sposób. Mamy 11 tysięcy paneli słonecznych na dachu i własny system gospodarki wodnej i energetycznej. Zbieramy deszczówkę, której używamy do spłukiwania toalet i do celów gospodarczych. Mamy stację ładowania samochodów elektrycznych”

wyliczał Joost Bous.

To wszytko pasuje do naszych wartości i standardów, jakie wyznaczyła sobie firma ACTION.”

dodał.

Inwestycję zrealizowaną przez ACTION i Panattoni bardzo dobrze ocenia burmistrz Bierunia Krystian Grzesica:

Dla mnie to jest jeden z historycznych momentów dla miasta - mówił podczas konferencji prasowej. - Cieszę się że ACTION zechciało zlokalizować swoje tak nowoczesne centrum dystrybucyjne właśnie tutaj. Ta nowoczesność, byłą jedną z przyczyn, dla których dość wyjątkowo odstąpiłem od wydawania decyzji środowiskowej i raportu oddziaływania na środowisko dla tej inwestycji, ponieważ byłem pewien, że zostaną tutaj zachowane najwyższe standardy ekologiczne.”

Zrównoważony rozwój to obecnie priorytet dla Bierunia i tutaj zgadzamy się z ACTION. Nasze miasto przeobraża się i przechodzi transformację. Mamy jedną z największych w Europie kopalni węgla kamiennego, ale obecnie odchodzimy od węgla i przechodzimy na zieloną energię. Ważne jest, by po wygaszeniu kopalni, co nastąpi za kilkanaście lat, w mieście nie nastąpiło tąpnięcie, zarówno jeśli chodzi o miejsca pracy, jak i przychody do budżetu gminy. Dlatego stawiamy na rozwój różnego rodzaju przedsiębiorczości, ale też ekologię. Staramy się w sposób spójny i harmonijny łączyć rozwój gospodarczy i dbałość o środowisko, w którym żyjemy”

dodaje burmistrz.

Depenbrock Polska Bierun 19 Easy Resize com

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3