Celowo wjechał w ciężarówkę. Chciał zabić żonę?

Headlamp g36b8314d8 1920
Kastelik

Szymon Kastelik

5 października 2022

Prokuratura Rejonowa w Rybniku wszczęła śledztwo w sprawie wypadku z 12 września, do którego doszło w Rybniku na ulicy Chwałowickiej. Kierowcy samochodu osobowego zarzuca się usiłowanie zabójstwa żony.

Według rybnickiej prokuratury  kierujący pojazdem osobowym marki Kia Ceed celowo doprowadził do wypadku, w którym zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym. - W czasie jazdy miało dojść do kłótni między nim, a jego żoną i w pewnym momencie mężczyzna zjechał na lewy pas ruchu wyprzedzając inny samochód osobowy, a następnie zwiększając znacznie prędkość wjechał wprost na jadący z przeciwka samochód ciężarowy marki Man - informuje prokuratura. 

Na miejscu zdarzenia nie stwierdzono żadnych śladów hamowania ani innych manewrów obronnych, mających na celu unikniecie zderzenia pojazdów. W trakcie oględzin pojazdu ujawniono również, że poduszka powietrzna pasażera została wcześniej wyłączona kluczykiem tego pojazdu. Sprawca wypadku doznał lekkich obrażeń ciała i po badaniach został wypisany ze szpitala, natomiast jego żona doznała poważnych obrażeń ciała i przebywa nadal w szpitalu.

- Sprawca wypadku został zatrzymany w związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa żony. W oparciu o zebrany w sprawie materiał dowodowy prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk. Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Na obecnym etapie postępowania prokuratura nie ujawnia treści tych wyjaśnień - dodaje prokuratura. 

Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.0µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3