CBŚP rozbiło gang pseudokibiców z Jastrzębia-Zdroju [WIDEO]

3 383600

Redakcja

8 kwietnia 2022

Wielka akcja Centralnego Biura Śledczego Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Rozbito gand związany ze środowiskiem kibolskim.

Śledztwo obejmuje okres 2017-2022 i prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Jastrzębiu – Zdroju wspólnie z policjantami z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji.

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie gangu zajmowali się na dużą skalę przestępczością narkotykową, w tym wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających, substancji psychotropowych oraz nowych substancji psychoaktywnych, w tym przede wszystkim alfa PHiP. Według funkcjonariuszy członkowie gangu mają powiązania ze środowiskiem pseudokibiców jednego z miejscowych klubów sportowych - informuje CBŚP.

Do zdarzeń dochodziło przede wszystkim w Jastrzębiu-Zdroju, ale gang działał również na terenie innych miejscowości w strefie wpływów w południowej części województwa śląskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że miasto podzielono na tzw. strefy wpływów, w obrębie których poszczególni członkowie gangu prowadzili nielegalną działalność.

W tym tygodniu służby ruszyły do rozbicia grupy. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, wsparci przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymali dziewięć osób.  - Zabezpieczono gazy obezwładniające, kastet, mefedron i marihuanę oraz inne substancje poddawane obecnie analizie. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono znalezione u podejrzanych pieniądze w różnej walucie, w tym blisko 50 tys. zł,  ok. 3 tys. euro i prawie 500 dolarów. W trakcie śledztwa ustalono mienie należące do podejrzanych warte ponad 800 tys. zł w postaci nieruchomości, samochodów oraz pieniędzy. Podejrzanym grozi przepadek korzyści majątkowych uzyskanej z przestępstw - dodaje CBŚP.

Zatrzymaniu usłyszeli zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna osoba jest podejrzana o kierowanie tą grupą. Dodatkowo zatrzymani są podejrzani o osiągnięcie korzyści majątkowej poprzez uczestniczenie w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Osiem osób zostało aresztowanych na okres trzech miesięcy. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.2µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3