CBA zatrzymało byłego wiceprezesa Węglokoksu Kraj! W tle handel węglem

Smoke 716322 1920

Redakcja

28 kwietnia 2021

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego wiceprezesa i dwóch byłych prokurentów spółki Węglokoks Kraj - dowiedziała się w środę PAP w źródłach bliskich śledztwu. Prokuratura zarzuciła im działanie na szkodę firmy i niekorzystną sprzedaż węgla.

Wydział komunikacji społecznej CBA poinformował w środę PAP, że zatrzymań dokonali funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA w woj. śląskim. To pierwsze działania CBA w tej sprawie. Po zakończeniu przeszukań zatrzymani zostali doprowadzenie do nadzorującej postępowanie Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Według śledczych, zatrzymani przez Biuro jako osoby zarządzające spółką nie dopełnili ciążących na nich obowiązków oraz przekroczyli udzielone im uprawnienia w związku z zawarciem trzech umów na sprzedaż miału węglowego.

Umowy miały zostać zawarte na trzy lata. Zdaniem śledczych, niekorzystne warunki umowy spowodowały ponad 28 mln zł szkody w majątku spółki.

Prokuratura przedstawiła wszystkim trzem zatrzymanym przez CBA b. pracownikom Weglokoksu Kraj zarzuty działania na szkodę spółki, a prokurator zdecydował zastosować wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Wydział zaznaczył w rozmowie z PAP, że postępowanie ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

PAP

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.8µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3