CBA na Stadionie Śląskim. "Ich wizyta trwała kilka minut"

IMG 20210511 130447 2023 03 15 062729 wozk
Kastelik

Szymon Kastelik

7 lipca, 2023

W czwartek, 6 lipca w mediach pojawiła się informacja o wizycie funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego na Stadionie Śląskim. Zarząd obiektu zaprzecza doniesieniom dot. zabezpieczeniu dokumentów. 

Według doniesień medialnych, m.in. Gazety Wyborczej, akcja CBA miała mieć związek z dokumentami dot. współpracy z Fundacją Kamili Skolimowskiej. Stadion Śląski opublikował komunikat, w którym potwierdza wizytę funkcjonariuszy CBA, ale zaprzecza pogłoskom o zabezpieczeniu przez nich dokumentów.

- W dniu 6 lipca br. roku Stadion Śląski odwiedzili funkcjonariusze CBA. Ich wizyta trwała kilka minut i wiązała się z prośbą o przygotowanie pewnych dokumentów. Na miejscu, wbrew temu co donoszą media, nie doszło do zabezpieczenia żadnych dokumentów - czytamy w komunikacie.

Stadion Śląski dodaje, że zawsze współpracuje ze służbami i podobnie jest tym razem. - Stosowne dokumenty zostaną przygotowane i przekazane do CBA zgodnie z przepisami prawa - dodaje obiekt.

Przypomnijmy, że Stadion Śląski ma nowego prezesa. Jest nim Rafał Byrczek. Dotychczas pracował w UM Chorzów, a wcześniej był również wiceprezesem Ruchu Chorzów. Jego jednym z zadań jest przeprowadzenie Stadionu Śląskiego przez zmiany strukturalne: Kocioł Czarownic nie będzie już spółką, tylko jednostką budżetową Urzędu Marszałkowskiego. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3