Bytomski Bieg Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Sprawdź, gdzie wystąpią utrudnienia w ruchu

Bytomski Bieg Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Redakcja

23 lutego, 2023

W najbliższą niedzielę, 26 lutego po raz siódmy odbędzie się Bytomski Bieg Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Znamy już trasę biegu. Kierowcy mogą spodziewać się czasowych utrudnień drogowych.

26 lutego odbędą się dwa biegi. Pierwszy o 12:15 rozpocznie się bieg rekreacyjny na dystansie 1963 m, zaś o 13:00 rozpocznie się bieg główny na dwóch dystansach - 5 i 10 km.

Biegacze jak zawsze rozpoczną bieg w Parku im. Franciszka Kachla, a dalej pobiegną ulicami: Chrzanowskiego, Woźniaka, Dworską, Odrzańską, Woźniaka, Jaworową, Fałata, Kraszewskiego, al. Legionów, Olimpijską, Tarnogórską do Parku Kachla. 

Na tych ulicach między godziną 12:30 a 16:00 kierowcy mogą spodziewać się czasowych utrudnień drogowych.

trasa Bytomskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia niepodległościowego, walczącym z komunistycznym totalitaryzmem od roku 1944 oraz popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych, w szczególności mieszkającego po wojnie w Bytomiu płk. Piotra Woźniaka - „Wira”, skazanego przez komunistyczny sąd na karę śmierci, zamienioną na 10 lat więzienia, autora książki “Zapluty karzeł reakcji. Wspomnienia AK-owca z więzień w PRL”.

powiązane artykuły:

zmiany w komunikacji tramwajowej w bytomiu
Lokalne 15 lutego, 2023

W zabrzu trwa modernizacja torowiska tramwajowego w ul. Wolności. Prowadzone prace są 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3