Bytom: Pożar trzygondygnacyjnego pustostanu!

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu

Katarzyna Kulyk

1 marca, 2023

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu musieli interweniować w wyniku pożaru trzykondygnacyjnego pustostanu znajdującego się przy ulicy Pasteura w Bytomiu. Nie ma osób poszkodowanych.

We wtorek 28 lutego około godziny 23:30 przyjęto zgłoszenie o pożarze trzykondygnacyjnego pustostanu, który znajduje się na ulicy Pasteura. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu szybko skierowała swoich strażaków na miejsce zdarzenia. Po przybyciu stwierdzono, że pożarem objęte zostało poddasze oraz dwa pomieszczenia pustostanu, które znajdują się w różnych częściach budynku.

Strażacy podjęli działania, mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Na palące się pomieszczenie podano dwa prądy wody, z kolei na poddasze jeden. W trakcie działań wykonano także dwa otwory w dachu by oddymić pomieszczenia.

Pożar ugaszono, a po przeszukaniu budynku stwierdzono brak osób poszkodowanych.

- Dalsze działania polegały na przeprowadzeniu prac rozbiórkowych spalonych i uszkodzonych elementów, które wyniesiono z budynku i przelano wodą. Wnętrze budynku sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej nie stwierdzając zagrożenia pożarowego. W budynku wykonano pomiary nie stwierdzając obecności mierzonych szkodliwych substancji. - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu

powiązane artykuły:

Straz
Lokalne 16 grudnia, 2022

Według wstępnych jedna osoba zmarła z powodu pożaru w budynku mieszkalnym w Ustroniu. Do zdarzeni

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3