Bytom: Pijany kierowca dał policjantom 200 zł łapówki

39 653474

Redakcja

26 kwietnia 2021

Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali 61-latka, który wręczył im łapówkę. Wcześniej mundurowi dzięki reakcji świadka zatrzymali mężczyznę, kiedy prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Teraz nie dość, że sprawca odpowie za przestępstwo drogowe, to dodatkowo będzie tłumaczyć się przed sądem za próbę przekupstwa stróżów prawa, za co może mu grozić nawet 10 lat za kratami.

Policjanci z grupy Speed zastali wezwani na ulicę Powstańców Warszawskich, gdzie świadek ujął pijanego kierowcę. Na miejscu w ręce mundurowych trafił 61-letni mieszkaniec Panek, który kierował samochodem renault. Przeprowadzone badanie trzeźwości kierowcy wykazało, że w organizmie mężczyzny znajdują się ponad 2 promile alkoholu.

Gdy kierujący uświadomił sobie, co mu grozi, zaproponował mundurowym odstąpienie od czynności służbowych i wręczył im 200 złotych łapówki. Policjanci nie dali się przekupić, a gotówkę zabezpieczyli, jako dowód w prowadzonym postępowaniu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

źródło: KMP Bytom.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3