Bytom: pijany kierowca autobusu chciał wieźć dzieci na wycieczkę

Juujhytd

Redakcja

24 czerwca, 2022

Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali wczoraj kierowcę autobusu. 47-latek miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną, jednak okazało się, że ma w swoim organizmie prawie pół promila alkoholu.

Wczoraj dzieci jednej z bytomskich szkół podstawowych miały zaplanowaną wycieczkę szkolną, na którą miały się udać wynajętym autobusem. Pod szkołę na wyznaczoną godzinę zbiórki podjechał autobus, jednak w trakcie rozmowy z kierowcą wyczuwalna była od niego woń alkoholu. To zaniepokoiło rodziców, którzy zwrócili się do policjantów ruchu drogowego bytomskiej komendy o przeprowadzenie kontroli stanu trzeźwości kierowcy.

Jak się okazało, 47-latek w swoim organizmie miał prawie pół promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, stracił też pracę i będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę.

W Bytomiu policjanci kontrole autobusów przeprowadzają w wyznaczonym punkcie, na parkingu przy Teatrze Tańca i Ruchu „Rozbark” ulica Kilara 29. Kontrole autobusów można zgłaszać najlepiej z kilku dniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonów 47 853 32 55,47 853 32 00.

Źródło: KMP w Bytomiu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.8µg/m3 PM2.5: 34.1µg/m3