"Bytom City" na Australian Open. Sukces Magdaleny Fręch

Frech

Redakcja

18 stycznia, 2024

Chociaż urodziła się w Łodzi, to w sercu ma miejsce na Bytom. Magdalena Fręch znakomicie rozpoczęła Australian Open. Gra i wygrywa z napisem "Bytom City" na koszulce.

Magdalena Fręch awansowała do III rundy Australian Open. W drugiej rundzie pokonała  zajmującą 19. miejsce w światowym rankingu Francuzkę Carolinę Garcia 6:4, 7:6(2). Po wielu próbach w końcu udało się jej wygrać z zawodniczką z TOP 20 rankingu.

Fręch w meczu drugiej rundy wystąpiła z napisem "Bytom City" na koszulce. To nie przypadek. Tenisistka na co dzień jest zawodniczką Górnika Bytom - klubu tenisowego, który "dał" Polsce już wielu znakomitych tenisistów. 

26-latka stoi przed życiową szansą, aby osiągnąć swój historyczny wynik. Do tej pory w turniejach Wielkiego Szlemu awansowała najdalej właśnie do 3. rundy. Było to w 2022 roku na Wimbledonie. I chociaż jest trochę w cieniu bardziej doświadczonej Magdy Linette i fenomenalnej Igi Świątek, to Fręch ma szansę udowodnić, że o sile kobiecego tenisa w Polsce stanowi wspaniałe trio pięknych i piekielnie zdolnych tenisistek,

fot. screen Eurosport

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.3µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3