Bytom Film Festival w tym roku wyłącznie online

Grafikafestiwal

Redakcja

25 października 2020

Festiwal Popularyzatorów Filmowych „Bytom Film Festival” w tym roku odbędzie się w dniach od 30.11.2020 do 06.12.2020 w formule online.

Festiwal Popularyzatorów Filmowych „Bytom Film Festival” to doroczny festiwal filmowy odbywający się od 2014 roku na terenie Bytomia.

Jest jednym z niewielu wydarzeń na świecie doceniających profesjonalistów oraz amatorów, zajmujących się promocją oraz krytyką kina.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w tym roku festival odbędzie się w zupełnie nowej formule, całkowicie online w dniach od 30.11.2020 do 06.12.2020.

Bytom Film Festival w 2016 roku zmienił swoją formułę, stając się tym samym, jedynym w Polsce Festiwalem Popularyzatorów Filmowych. Zwraca uwagę na tych, o których zazwyczaj nie mówi się zbyt dużo, a którzy codziennie przyczyniają się do tego, że o kinie mówi się najwięcej. BFF w swoim zamyśle ma wyróżniać osoby pośredniczące między wytwórnią filmową a odbiorcą - widzem. To właśnie dzięki nim, częściej sięgamy po filmy, dowiadujemy się więcej na ich temat, a tym samym stajemy się bardziej doświadczonymi odbiorcami sztuki filmowej. Wraz z nadejściem II edycji festiwalu, zmieniła się formuła przyznawania nagród. Poza konkursem filmowym, w którym niezależne produkcje walczą o "Bytomskie Lwy", wyróżniani są przede wszystkim owi, wybitni animatorzy filmowi. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3