Były prezydent Zabrza został prezesem katowickiej spółki

Urbanczykscreen
Kastelik

Szymon Kastelik

14 maja, 2021

Roman Urbańczyk - wieloletni prezes KZK GOP, a wcześniej prezydent Zabrza, został prezesem PKM Katowice. Większość udziałów w tej spółce posiada miasto Katowice.

Roman Urbańczyk w latach 1991 - 2002 był prezydentem Zabrza. Po przegranych wyborach w 2002 roku rozpoczął nowy etap w KZK GOP (poprzednik ZTM). Najpierw pełnił tam funkcję zastępcy przewodniczącego zarządu, aby zostać później prezesem tej spółki. Na swoim stanowisku utrzymał się do 2018 roku.

Krótko trwało jego rozstanie z publicznym transportem. Roman Urbańczyk 7 maja został prezesem PKM Katowice. Wcześniej przez lata kierował KZK GOP - informuje wyborcza.pl. W 2019 roku znalazł zatrudnienie w PKM Katowice, gdzie został wiceprezesem Zarządu ds. techniczno-eksploatacyjnych.

Jak informuje wyborcza.pl, do prezydenta Katowic dotarł anonim - Pracownicy skarżą się dalej, że ich pensje są niskie, zarzucają też Urbańczykowi, że miał ich namawiać do protestów, ze strajkami włącznie. Na koniec dodali, że nie mają do niego zaufania - czytamy w wyborczej.pl.

Były prezydent Zabrza zastąpi Helenę Ulanowską, która prezesem PKM Katowice była przez 9 lat. 

PKM Katowice świadczy usługi transportowe dla Zarządu Transportu Metropolitarnego. Dysponuje ponad 250 autobusami. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 56.3µg/m3 PM2.5: 50.4µg/m3