Rita Malinkiewicz walczy o życie w sosnowieckim szpitalu. Rusza zbiórka krwi!

37 616758

Redakcja

2 czerwca 2020

Była reprezentantka Polski w kolarstwie górskim, Rita Malinkiewicz walczy o życie po dramatycznym wypadku do jakiego doszło na jednej z ulic w miejscowości Wilkowice. W jadącą na swoim rowerze zawodniczkę czołowo wjechał samochód. W wypadku ucierpiała także druga z jadących rowerem kobiet.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na jednej z ulic w Wilkowicach, w powiecie bielskim. W jadące dwie cyklistki z niewiadomych przyczyn wjechał samochód, którym kierowała 57-letnia kobieta. Pojazd nagle zjechał na przeciwległy pas i czołowo uderzył w kobiety na rowerach. 

Jestem wstrząśnięty i trudno mi cokolwiek mówić na temat tej sytuacji. Stan Rity jest taki, że walczy o życie, a lekarze wraz z nią. Trzymajmy kciuki, bo tyle tylko możemy - powiedział trener Sebastian Żabiński w rozmowie z Onet Sport.

Rita Malinkiewicz jest inicjatorką akcji #RittRide for all, która miała polegać na wspólnym kręceniu kilometrów na podbeskidzkich szosach. Razem z drugą cyklistką zmierzała na miejsce zbiórki. Niestety nie dotarła ze względu na tragiczny w swoich skutkach wypadek, po którym przetransportowana została śmigłowcem LPR-u do szpitala w Sosnowcu, druga kolarka trafiła do bielskiej placówki. Obie doznały ciężkich obrażeń.

Niestety zderzenie samochodu z rowerem i to w sposób czołowy, to najgorszy z możliwych wypadków ponieważ nakładają się na siebie dwie prędkości. Na stronie Bielskie Drogi w portalu Facebookowym możemy znaleźć informację dotyczącą zbiórki krwi jaka jest zorganizowana, aby pomóc poszkodowanym w wypadku cyklistkom - Ricie oraz Kasi. Pomóc mogą dwie rzeczy - modlitwa i krew! Dziś rano po telefonie od Mariusza Kudły, który zna obie poszkodowane, postanowiliśmy wspólnie działać. 

W najbliższy czwartek (4.06) o godzinie 9:00 przy ul. Warszawskiej 154 w Bielsku-Białej, stanie mobilny punkt poboru krwi. Każdy zainteresowany, który spełnia warunki (o tym poniżej) będzie mógł oddać krew, która jest niezbędna w procesie leczenia rannych rowerzystek, a także innych pacjentów. 

Źródło: sport.onet.pl

37 616760

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 8.0µg/m3