Był poszukiwany do odsiadki na prawie 15 lat. Razem z kolegą został złapany na gorącym uczynku

49 797741

Redakcja

1 lutego, 2024

Policjanci na terenie Zabrza przy wsparciu kontrterrorystów zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 52 i 40 lat. Podejrzani wjechali do wynajętego garażu skradzionym BWM o wartości ponad 270 tysięcy złotych. Pojazd został skradziony na początku grudnia 2023 roku.

- W trakcie policyjnych oględzin wezwany na miejsce ekspert z zakresu badań mechanoskopijnych wskazał, że odzyskane przez policjantów bmw posiada przerobione znaki identyfikacyjne, a także podrobione tablice rejestracyjne. Ponadto policjanci znaleźli przedmioty oraz urządzenia elektroniczne wykorzystywane do kradzieży pojazdów. Zabezpieczono kluczyki do samochodów różnych marek, odpalarki samochodowe ze złączami diagnostycznymi oraz zagłuszarki sygnałów GPS i GSM, a także przedmiot przypominający broń. Ujawniono również podrobione ukraińskie i polskie dokumenty tożsamości, ze zdjęciami zatrzymanego 40-latka, a także podrobiony niemiecki dowód rejestracyjny - komentuje śląska komenda.

Mężczyźni trafili do aresztu. Najwięcej problemów ma 40-latek, który był poszukiwany do odbycia kary aż 14 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Postawiono mu zarzut paserstwa, używania podrobionej tablicy rejestracyjnej, złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i przygotowania do użycia podrobionych dokumentów. Z racji poprzedniego wyroku, trafił już do więzienia. 

Natomiast 52-latek, któremu przedstawiono zarzut paserstwa i używania podrobionej tablicy rejestracyjnej, na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem. Dwa razy w tygodniu musi się zgłaszać w komisariacie Policji. 

Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działali w warunkach recydywy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3