Burmistrz Miasteczka Śląskiego tłumaczy likwidację przejść dla pieszych [WIDEO]

242403326 1038618046940043 1685828896410557026 n
Kastelik

Szymon Kastelik

28 września, 2021

Miasteczko Śląskie w ubiegłym tygodniu stało się bohaterem wielu materiałów prasowych. Powodem była likwidacja pięciu przejść dla pieszych.

21 września burmistrz Miasteczka Śląskiego poinformował za pośrednictwem Facebooka, że na "Osiedlu" (potoczna nazwa jedynego w mieście osiedla) Urząd zlikwidował pięć przejść dla pieszych. Decyzja ta spotkała się z różnymi reakcjami, a cichym i spokojnym miasteczkiem zainteresowały się media z całego kraju. Burmistrz Michał Skrzydło był we wtorek, 28 września, gościem Silesia24. 

Tam było troszeczkę wolnej amerykanki. Był kłopot z miejscami parkingowymi. Zdecydowałem, że zrobimy kompleksową organizację ruchu, żeby ten ruch odbywał się w sposób płynny, parkowanie odbywało się w miejscach wyznaczonych. I przede wszystkim, żeby nie stało się nic złego - informuje burmistrz Miasteczka Śląskiego.

Jak dodał, wszystko odbywało się w konsultacji z samorządem powiatowym oraz policją. 

Podejście do ruchu drogowego jest jakie jest. Pieszy ma pierwszeństwo, samochody precz z miasta - to oczywiście jest słusznie, ale nie możemy popadać w skrajność - dodaje burmistrz. Stwierdza, że to nie dotyczy kilkupasmowych dróg itd. - To są naprawdę przejścia na wąskich uliczkach, których funkcjonalność wyczerpała się - informuje Skrzydło.

Według niego likwidacja tych przejść dla pieszych upłynni ruch, zmniejszy emisję spalin. Nic się nie stanie, jeżeli pieszy poczeka chwilę, żeby przejść ulice. Teraz mogą zrobić to "legalnie" w każdym miejscu. Wcześniej przechodzili również tak jak chcieli, mimo wyraźnie oznakowanych przejść dla pieszych. 

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.6µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3