Budka o Kaczyńskim: Myśli, że Polska należy do niego

Borysbudka
Kastelik

Szymon Kastelik

12 października, 2023

Borys Budka skomentował incydent, do którego doszło 10 października przy tzw. pomniku smoleńskim w Warszawie. Jarosław Kaczyński próbował zniszczyć tabliczkę umieszczoną na jednym z wieńców. Potem wydawał rozkazy policjantom. 

Borys Budka skomentował zachowanie Jarosława Kaczyńskiego podczas uroczystości przy Pomniku Smoleńskim w Warszawie. Przypomnijmy, że prezesowi Prawa i Sprawiedliwości nie spodobał się napis na tabliczce, która została umieszczona na wieńcu złożonym przez  przedsiębiorcę z Warszawy Zbigniewa Komosę.

Na tabliczce widniał napis: "Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który ignorując wszelkie procedury, nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach. Spoczywajcie w pokoju. Naród Polski. STOP KREOWANIU FAŁSZYWYCH BOHATERÓW!".

Kaczyński próbował wyrwać tabliczkę. Zgromadzeni na miejscu aktywiści protestowali, że to kradzież i przestępstwo.

- To nie jest Twoje, "Kaczor", zostaw to, morderco, złodzieju. Policja! Proszę tego pana aresztować - słyszymy.

Kaczyński domagał się od policjantów wylegitymowania mężczyzny, który stał przy nim i nagrywał jego zachowanie. Mówił, że jest wicepremierem do spraw bezpieczeństwa i chce znać nazwiska.

Budka ostro o zachowaniu Kaczyńskiego

Zapytany o te zdarzenia Borys Budka nie miał wątpliwości, że to "upadek Kaczyńskiego". 

- To człowiek, który chciałby, by Polska należała tylko dla niego. By to na jego polecenie funkcjonariusze dokonywali aktów bezprawia - skomentował lider katowickiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

Budka stwierdził, że Kaczyński myśli, iż może decydować o tym kto jest Polakiem i kto może korzystać z przestrzeni publicznej. 

-  Dla jego prywatnych celów zamykane są przestrzenie, place, to jego strzegą kordony policji. Traktowany jest jakby był wyjątkowym obywatelem - dodał poseł. 

- Kaczyński potrafi zadbać o bezpieczeństwo, ale wyłącznie swoje - powiedział Borys Budka. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3