Brutalny atak na policjantów w Żorach. Nastolatkowie skopali jednego z mundurowych i złamali mu nos

66 726294

Redakcja

27 września, 2022

Żorscy policjanci zatrzymali 3 osoby w wieku 16-18 lat, które napadły na interweniujących mundurowych, kiedy ci zatrzymywali 19-latka podejrzanego o rozbój. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Żorach z 19 na 20 września nad ranem. Na ulicy Górne Przedmieście młody mężczyzna napadł na 31-latka. Kryminalni szybko ustalili, iż sprawcą jest 19-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który dodatkowo poszukiwany był listem gończym i musiał trafić do aresztu śledczego. Mundurowi już na drugi dzień namierzyli mężczyznę w jednym z lokali przy ulicy Boryńskiej.

Podczas zatrzymania 19-latka, jego kompani zaatakowali interweniujących policjantów. Jednego z policjantów skopali po twarzy i ciele, doprowadzając do złamania nosa”

relacjonuje kmp w żorach.

Zatrzymany 19-latek został umieszczony w areszcie śledczym, a za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Osoby, które napadły na interweniujących mundurowych, zostały zatrzymane już na drugi dzień. Wśród nich był 16 i 17-latek oraz 18-latka. Wobec 17-letniego jastrzębianina i 18-letniej żorzanki prokurator zastosował dozór. Najmłodszy, mieszkaniec powiatu pszczyńskiego przekazany został do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Sprawcom napaści na policjantów grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia.

 

Źródło: KMP w Żorach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3