Boże Narodzenie to wyjątkowe święta dla złodziei

Key 3348307 1280

Redakcja

24 grudnia, 2023

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas czas odpoczynku, który przeznaczamy na wyjazdy do rodziny lub wycieczki. Pamiętajmy jednak, że nie wszyscy "mają wolne" w święta, a film "Kevin sam w domu" nie powstał przypadkiem.

Każde święta to okazja dla złodziei. Wielu z nich sumiennie przygotowuje się do "pracy". Z różnych źródeł potrafią uzyskać informację dotyczącą naszego wyjazdu do bliskich. Przez kilka dni obserwują nasze domy lub mieszkania, żeby w końcu "zaatakować".

Są też i tacy włamywacze, którzy bez żadnego wstydu chodzą od domu do domu i sprawdzają, czy jego mieszkańcy są obecni. Jeżeli nie, to rozpoczynają akcję.

Dlatego warto pamiętać w świątecznej gonitwie, że bezpieczeństwo swojego majątku jest bardzo ważne. W jaki sposób możemy zabezpieczyć się przed złodziejem? W pierwszej kolejności poprośmy sąsiadów o przysługę. Wystarczy, że raz na jakiś czas zobaczą przez okno lub na spacerze, czy przy naszym domu lub mieszkaniu nie kręcą się podejrzani ludzie. Możemy dać im nawet klucze, żeby weszli do naszego "królestwa" w celu podlania kwiatów. To też może odstraszyć złodziei.

Droższym, ale skutecznym rozwiązaniem jest montaż alarmu i monitoringu. Warto pamiętać też o tym, żeby nie chwalić się w mediach społecznościowych wyjazdem, dopóki nie wrócimy. Współcześnie wielu "zawodowych" złodziei korzysta z internetu, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o swoim celu. Oznaczenie wyjazdu, wrzucone natychmiast zdjęcia z gór itd., będzie dla włamywacza dowodem na to, że nikogo nie ma w naszym domu.

Zachowajmy szczególną ostrożność też w miejscach turystycznych, gdzie w okresie świąteczno-noworocznym spodziewamy się tłumów. Tam działają sprawni kieszonkowcy. Może minąć wiele godzin, zanim zorientujemy się, że nie mamy przy sobie portfela czy telefonu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.1µg/m3 PM2.5: 9.3µg/m3