Bomba lotnicza znaleziona w powiecie raciborskim. Ewakuowano przedszkole!

fot. KPP w Raciborzu

Redakcja

8 grudnia, 2022

W Krzyżanowicach w rejonie ulicy Kolejowej znaleziono niewybuch. Na bombę lotniczą natknęli się pracownicy firmy budowlanej, którzy wykonywali prace z użyciem koparki.

Na miejsce skierowany został policjant przeszkolony z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który wstępnie potwierdził, że mierzące około 70 centymentrów znalezisko to bomba lotnicza pochodząca z czasów II Wojny Światowej.

-Krzyżanowiccy policjanci zabezpieczyli miejsce. Ze względu na to, że niewybuch znajdował się blisko zabudowań, została zarządzona i przeprowadzona ewakuacja pracowników budowy oraz dzieci wraz z personelem z pobliskiego przedszkola - podała KPP w Raciborzu. 

W sumie ewakuowano 112 osób.  Znaleziony wczoraj (7 grudnia 2022r. ) niewybuch został dzisiaj zabrany przez wojskowych saperów.

Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić! Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Informacje o takich znaleziskach należy natychmiast zgłaszać Policji.

Źródło: KPP w Raciborzu

fot. KPP w Raciborzu

powiązane artykuły:

55 733079
Lokalne 12 listopada, 2022

Strażnicy leśni powiadomili policjantów o dwóch pociskach artyleryjskich, jaki znaleziono podczas pr

66 729143
Wiadomości 17 października, 2022

Podczas prac ziemnych w Żorach robotnicy zauważyli kilka sztuk granatów moździerzowych pochodzących

59931
Wiadomości 29 sierpnia, 2022

W trakcie prac związanych z rozbudową DK-46 w Częstochowie odkryto niewybuch z II wojny światowej. Z

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.7µg/m3