Black Eyed Peas podzielił Zjednoczoną Prawicę

Blackyedpeas
Kastelik

Szymon Kastelik

2 stycznia, 2023

Jeszcze przed końcem 2022 roku doszło do kolejnego zgrzytu w obozie Zjednoczonej Prawicy. Solidarna Polska skrytykowała TVP i występ Black Eyed Peas w tęczowych opaskach. Will.i.am wykłócał się na Twitterze z wiceministrem sprawiedliwości, a amerykański zespół bronili pracownicy TVP i niektórzy działacze Prawa i Sprawiedliwości. 

Black Eyed Peas był gwiazdą Sylwestra TVP w Zakopanym. Legendarny zespół zastąpił Melanie C, która odwołała swój występ ze względu na "homofobię" w telewizji publicznej. 

Według doniesień medialnych, amerykański zespół mógł zarobić nawet milion dolarów, ale oficjalna kwota nie jest znana. Black Eyed Peas w Zakopanym najpierw wystąpili z Sarą James, która zaczęła robić oszałamiającą karierę w USA. Na scenie wyszli w tęczowych opaskach, czym podkreślili swoje wsparcie dla społeczności LGBTQ+. Tomasz Kammel stwierdził, że każdy element stroju członków zespołu był uzgodniony. 

Przy drugim wejściu lider zespołu Will.i.am rozpoczął transmisję na sowim Instagramie. Na scenie zaś podziękował Polakom za pomoc Ukrainie oraz wyraził swoje wsparcie dla wszystkich prześladowanych. Wyróżnił przy tym żydów, mieszkańców Afryki oraz osoby LGBTQ+. Następnie zespół wykonał utwór Where is love.

Po występie Will.i.am nie zakończył swojej transmisji. Schodząc ze sceny powiedział, że on i jego zespół chcą szerzyć równość i miłość. Odpowiedział też na hejt, który pojawił się przed ich występem w Zakopanym. - Jesteśmy Black Eyed Peas. P-E-A-S. Może to być też Peace, P-E-A-C-E. Pokój, równość, harmonia.
Nie jesteśmy Black Eyed PiS, P-I-S. Jesteśmy za jednością, miłością, tolerancją -
powiedział lider amerykańskiego zespołu.

Występ w tęczowych opaskach zszokował polityków Solidarnej Polski. Janusz Kowalski, Zbigniew ZIobry czy Marcin Warchoł. Z wiceminister sprawiedliwości Will.i.am zaczął dyskusję na Twitterze.

- Promocja LGBT w TVP2 . WSTYD! To nie Sylwester Marzeń lecz Sylwester Wynaturzeń - napisał Warchoł.

- Jedność, tolerancja, zrozumienie, jedność, szacunek, różnorodność i integracja… TO MIŁOŚĆ… ludzie to ludzie i wszyscy powinniśmy praktykować szanowanie i kochanie wszystkich typów ludzi na ziemi i uczyć się od nich… KOCHAM CIĘ, twój kraj…- odpowiedział lider Black Eyed Peas.

Wiceminister Solidarnej Polski nazwał Will.i.am'a hipokrytą - To dlaczego nie zbojkotowałeś mistrzostw świata w Katarze w związku z traktowaniem kobiet, migrantów i społeczności LGBTQ+ w tym kraju? Sprzedawałeś zasady dla zysku. Hipokryzja - skomentował Warchoł.

Jego wpis ponownie skomentował lider BEP. - Udaliśmy się w te miejsca, aby szerzyć MIŁOŚĆ… po co bojkotować, skoro można udać się bezpośrednio do źródła, które należy zainspirować i postarać się ze wszystkich sił, aby je zainspirować i szerzyć MIŁOŚĆ - pisał Will.i.am.

Występu Black Eyed Peas z opaskami bronili pracownicy TVP (m.in. Samuel Pereira" oraz... niektórzy politycy Prawa i Sprawiedliwości. 

fot. screen TVP


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3