Biznesmen z Rybnika zatrzymany. Miał uciec z pieniędzmi

Handcuff g764413ea5 1920

Redakcja

28 marca 2023

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gliwicach zatrzymano 49-letniego biznesmena, Rafała T. To właściciel spółek BUDINŻ PB sp. z o.o., sp.k. i BUDINŻ sp. z o.o. Podejrzewany jest o dokonanie oszustw, prania brudnych pirniędzy, przywłaszczenia, utrudniania zaspokojenia wielu wierzycieli.

Rafał T. miał wyprowadzić ze spółek olbrzymie pieniądze. Doniesienie w tej sprawie złożyła jego żona, która byłą współwłaścicielką spółek. Firma przestałą wypłacać pieniądze m.in. podwykonawcom. Poszkodowanych może być nawet kilkanaście firm.

- W latach 2020-2022 spółki uczestniczyły w licznych, poważnych inwestycjach budowlanych pełniąc funkcję głównego wykonawcy. Od połowy 2022 roku firma Rafała T. przestała regulować swoje zobowiązania wobec podwykonawców i dostawców, pomimo faktu, że otrzymywała środki pieniężne od inwestorów. Nadto śledztwo obejmuje również wątek działania na szkodę spółki BUDINŻ PB sp. z o.o., sp.k. przez Rafała T. oraz ukrywania składników majątku - informuje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

15 marca 2023 roku 49-latek został zatrzymany przez policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą rybnickiej komendy. Przedstawiono mu cztery zarzuty dotyczące przestępstw gospodarczych, między innymi oszustw, prania brudnych pieniędzy, przywłaszczenia, utrudniania zaspokojenia wielu wierzycieli.

Zgodnie z wnioskiem złożonym przez prokuratora, Rafał T. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.7µg/m3